Sivas HaberleriSosyal Yardımlar

Bin TL’lik Isınma Desteği Başlıyor

2024’te Sivas’ta sıcak eller ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor: Bin TL’lik ısınma desteği başlıyor

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 2024 yılında dar gelirli ailelere yönelik nakit yakacak desteği sağlanacağını açıkladı. Sivas Belediyesi, daha önce başlattığı nakit yardımını 2024 yılında da sürdürerek binlerce aileye destek olmayı hedefliyor.

Bin TLlik Isinma Destegi Basliyor1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bin TL’lik Isınma Desteği Başlıyor

2024 yılında da devam edecek

Başkan Hilmi Bilgin, yaptığı basın açıklamasında, “Gönül belediyeciliği gereği dar gelirli vatandaşlarımızın yanında olduklarını” belirterek, bu yardımların 2024 yılında da devam edeceğini duyurdu. Bilgin, “2021’de başlayan nakit yakacak yardımı, yeni yılda da devam edecek ve her ihtiyaç sahibi aileye bin TL yardımda bulunulacak.” dedi.

Bin TLlik Isinma Destegi Basliyor2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bin TL’lik Isınma Desteği Başlıyor

Aile başı 3 bin TL nakit yakacak desteği sağlanacak

Başkan Bilgin, geçmiş yıllarda yapılan yardımlar hakkında bilgi vererek, “Pandemi süreciyle birlikte 2021’de 6 bin, 2022’de 7 bin, ve 2023’te 5 bin aileye nakit yakacak desteğinde bulunduk. 2024 yılında ise müracaatları almaya başlıyoruz. Ocak, Şubat ve Mart aylarında ailelere, aile başı 3 bin TL nakit yakacak desteği sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Başvurular E-Devlet üzerinden yapılacak

Müracaat detaylarını açıklayan Bilgin, “Müracaatlar internet üzerinden E-Devlet bağlantılı olarak yapılacak. Asgari ücretten az geliri olan vatandaşlarımız başvurabilir. Evsizler de başvurabilir, evi olanlar ise belirli kriterlere göre müracaat edebilirler. Müracaatlar 15 Aralık 2023 Cuma günü saat 17:00’da sona erecek.” dedi.

Başkan Bilgin, basın toplantısının ardından Hayat Ağacı Derneği’ne bağlı Gıda Bankası’nı ziyaret etti. Belediye, dar gelirli ailelere destek olmaya devam ederek, toplumsal dayanışmayı artırmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu