Hızlı Tren

Sivas-İstanbul YHT Bilet Fiyatları Belli Oldu!

Sivas-İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatları belli oldu!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun açıklamasıyla, İstanbul ile Sivas arasındaki yolculuklar artık çok daha hızlı ve ekonomik olacak.

Sivaslılar için uzun zamandır beklenen İstanbul-Sivas Yüksek Hızlı Tren hattı, 4 Mayıs’ta seferlerine başlıyor. Peki, bilet ücretleri ne kadar olacak? İşte detaylar..

İstanbul-Sivas arasında aktarmasız ve konforlu seyahat imkanı sunacak olan YHT seferleri, 483 yolcu kapasitesine sahip modern bir şekilde gerçekleştirilecek. Böylece, hem zaman tasarrufu sağlayacak hem de daha konforlu bir seyahat deneyimi sunacak.

Sivas-İstanbul YHT Bilet Fiyatları Belli Oldu!
Bilet fiyatları belli oldu!

Bilet fiyatları belli oldu!

İlk seferi 4 Mayıs saat 13.00’te gerçekleşecek olan tren, Sivas’tan İstanbul’a 7 saat 8 dakika gibi kısa bir sürede ulaşacak. Karayoluyla 12 saat süren bir yolculuğun yerine, demiryoluyla Sivas’tan 7 saatte İstanbul’a varmak mümkün olacak. Ekonomi sınıfı için bilet fiyatı 905 TL iken, Business yolculuk yapmak isteyenler için ise bilet ücreti 1360 TL olarak belirlendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yapılan yatırımlarla Türkiye’nin demiryolu altyapısını çağdaş bir seviyeye taşıdıklarını ve bu projelerin vatandaşların güvenli, ekonomik ve çevreye duyarlı ulaşımını sağlayacağını belirtti.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu