Sosyal Yardımlar

SGK’dan Vatandaşlara 8.240 TL Yardım!

SGK’dan ihtiyaç sahibi vatandaşlara 8.240 TL yardım desteği!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), vatandaşlara önemli bir destek sunuyor. SGK’nın duyurusuna göre, belirli koşulları karşılayan vatandaşlar, bir defaya mahsus olmak üzere 8.240 TL maddi yardım alabilecekler.

Hayatın zorluklarıyla başa çıkarken, beklenmedik durumlarda destek almak büyük önem taşıyor. SGK, bu zor anlarda vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. Son duyuruya göre, cenaze masrafları için önemli bir destek sağlayacak olan SGK, belirli şartları taşıyan vatandaşlara 8.240 TL ödeme yapacak.

Kimler faydalanabilir?

SGK’nın cenaze yardımından yararlanmak için belirlediği şartları taşıyan vatandaşlar, cenaze yardımı için başvuruda bulunabilecekler. Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken şartlar arasında sigortalının vefatı, başvuru süreci ve gerekli belgeler bulunuyor.

Başvuru süreci ve şartlar:

Cenaze yardımı için başvuru yapacak olan adayların, sigortalının vefatından sonra belirlenen koşulları yerine getirmesi ve gerekli belgelerle SGK’ya başvuru yapması gerekiyor. 2024 yılı itibariyle belirlenen cenaze yardımı miktarı, TÜFE değişim oranı dikkate alınarak 3.385 TL olarak güncellendi. Emekli Sandığı emeklileri için bu miktar ise en az 8.240 TL olarak belirlendi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu