Sivas Seçim 2024

Özdağ Açıkladı: SCÜ Öğrencilerinin Talebi Reddedildi!

Başkan Özdağ açıkladı: SCÜ öğrencilerinin konferans talebi reddedildi!

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde yaşanan son gelişme, Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın yapmış olduğu paylaşım ile gündeme oturdu.

Öğrencilerin çeşitli talepleriyle Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın ifadelerine göre, öğrencilerin Cumhuriyet tarihi boyunca demografik değişim konusunda bir konferans düzenlemesi için yapılan başvuru, üniversite yönetimi tarafından reddedildi. Ancak, yabancı uyruklu öğrencilerin talebi üzerine bir konferansın düzenlenmesine izin verildiği Özdağ’ın söylemiyle iddia edildi.

Ozdag Acikladi SCU Ogrencilerinin Talebi Reddedildi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İddiaya göre SCÜ öğrencilerinin Başkan Özdağ’dan konferans talebi reddedildi!

İddiaya göre SCÜ öğrencilerinin Başkan Özdağ’dan konferans talebi reddedildi!

Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ X hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, “Sivas Cumhuriyet üniversitesinde öğrenciler benim katılacağım konusu “Cumhuriyet tarihi boyunca demografik değişim” olan bir konferans vermem için başvuruda bulunmuş. Üniversite yönetimi öğrencilerin bu talebini reddetmiş. Sonra Arap öğrenciler Arap bir konferansçı getirip konferans düzenlemiş. Sonra Afganistan tanıtım günleri düzenlenmiş. Ve Yedi Hilal Derneği adlı derneğin düzenlediği toplantıda “Halifesiz kaldık” söylemi ile Cumhuriyet karşıtı propaganda yapılmış” ifadelerine yer verdi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu