Ülke GündemiAsayiş

SMA Yardım Derneği Maskaralığı 4 Gözaltı

SMA Yardım Derneği Maskaralığı 4 Gözaltı

SMA Yardım Derneği Maskaralığı 4 Gözaltı, Kayseri’de, sahte dernek adı altında SMA hastası çocukların fotoğraf ve videolarını kullanarak dolandırıcılık yapan 4 kişi polis ekipleri tarafından yakalandı.

SMA Yardım Derneği Maskaralığı 4 Gözaltı
SMA Yardım Derneği Maskaralığı 4 Gözaltı

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte 4 kişinin sahte dernek çatısı altında SMA hastası çocukların fotoğraf ve videolarını kullanarak haksız kazanç elde ettiğini tespit etti. Şüphelilerin adreslerini belirleyen polis ekipleri, operasyon düzenledi. Gerçekleştirilen operasyonda 4 şüpheli gözaltına alındı.

Yapılan aramalarda ise 3 adet cep telefonu, 2 adet sim kart, 41 adet SMA hastalarının isminin yazılı olduğu kutu, 36 adet jelatinsiz yardım kumbarası, 680 TL madeni para, bin 30 TL kağıt para, sosyal medya hesaplarının ve yardım edildiği iddia edilen kişilerin kimlik bilgilerinin ve banka hesaplarının olduğu defter, 3 dekont, çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde, yardım paraları ile 2 adet plastik kabartmalı dernek levhası ve suçtan elde edilen gelir ile alınmış olabileceği değerlendirilen bir araç ele geçirildi.

Emniyete götürülen şüphelilerin işlemleri sürüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu