Sivas HaberleriYaşam

Sivas’taki Ahilik Anlayışı Türkiye’ye Örnek Olsun

Sivas’taki Ahilik anlayışı tüm Türkiye’ye örnek olsun

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından Dr. Sadık Ahmet Mesleki Eğitim Merkezi’nde eğitim gören çıraklara mont ve kışlık giyecek yardımı yapıldı.

Okulun salonunda öğrencilerle bir araya gelen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Mesleki Eğitim Merkezleri Şube Müdürü Özkan Çamcı, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 27. Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun ve oda başkanları, mesleki eğitimde eğitime devam eden çıraklarla bir araya geldi.

Sivastaki Ahilik Anlayisi Turkiyeye Ornek Olsun 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’taki Ahilik Anlayışı Türkiye’ye Örnek Olsun | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Okul Müdürü Ertan Aydemir ve Milli Eğitim Şube Müdürü Özkan Çamcı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından çırak öğrencilere yönelik olarak yapılan yardımın çok anlamlı olduğunu dile getirerek meslek liselerine ve mesleki eğitim merkezlerine katkı ve desteğinden dolayı SESOB Başkanı Hakan Demirgil’e teşekkür ettiler.

Meslek Liselerinin memleket meselesi olduğunu ifade eden Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, “Mesleki eğitim gündemimizin en önemli konulardan bir tanesidir. Bu günün çırakları yarının ustalarıdır. Sizlerde usta olduğunuz zaman ekonomiye katkı sağlayacaksınız. Esnaf teşkilatı olarak yanlarımızda çalışarak meslek öğrenen çırak ve kalfalarımıza önem veriyoruz. Çıraklarımız bir taraftan işyerlerinde meslek öğrenirken, diğer taraftan da eğitimlerine devam ediyorlar. Bizlerde öğrencilerimize maddi olarak destek olmak, soğuk havalarda kışlık ihtiyaçlarını gidermek amacıyla giyecek yardımında bulunuyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da çıraklarımızı ve kalfalarımıza her zaman destek olacağız” dedi.

Sivastaki Ahilik Anlayisi Turkiyeye Ornek Olsun 3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’taki Ahilik Anlayışı Türkiye’ye Örnek Olsun | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Öğrencilere de nasihatlerde bulunan SESOB Başkanı Hakan Demirgil, çırakların mesleklerine sahip çıkmalarını tavsiye ederek, “Meslek Liseleri artık dünya meselesi haline geldi. Mesleğinize ve eğitimine önem verin. Bu yüzden altın bileziğinizi mutlaka kolunuza takın, eğitiminize ve mesleğinize sahip çıktığınız sürece bizlerde her zaman sizlere destek olacağız” ifadelerine yer verdi.

Yapılan konuşmalardan sonra SESOB Başkanı Hakan Demirgil ve beraberindekiler oda başkanları tarafından temsili olarak çırak öğrencilere kışlık mont, eşofman takımı ve giyecek seti hediye edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu