Ekonomi

Sivas’ta Toplu Taşımaya Zam Geldi!

Sivas’ta toplu taşımaya zam geldi: Sivas’ta halk otobüsü lüks mü oldu?

Sivas’ta toplu taşıma ücretlerine yapılan zam, vatandaşların bütçesini oldukça zorlayacak. İşte Sivas’ta şehir içi ulaşımda kullanılan halk otobüslerinin yeni zamlı fiyatları…

Yeni düzenlemeye göre Sivas’ta şehir içi halk otobüs fiyatlarında tam bilet fiyatı 13.90 TL’den 17 TL’ye, öğrenci bileti ise 8 TL’den 10 TL’ye yükseldi. Ayrıca, araç içi biniş ücreti de 18 TL’den 25 TL’ye çıktı. Bu artış, özellikle öğrenciler ve sabit gelirli vatandaşlar için ulaşımda ek bir yük oluşturacak.

Tam bilet fiyatı 13.90 TL’den 17 TL’ye çıkarak yaklaşık yüzde 22’lik bir artış gösterdi. Öğrenciler için ise daha da belirgin bir değişim yaşandı; 8 TL olan öğrenci biletleri artık 10 TL. Araç içi biniş ücretleri ise 18 TL’den 25 TL’ye yükselerek en büyük artışı kaydetti.

Yapılan yeni fiyat güncellemesinde ise KYK ring ücretleri de zamdan nasibini aldı. KYK ring ücreti öğrenci için 5 TL’den 6 TL’ye yükselirken KYK araç içi ücreti 6 TL’den 10 liraya yükseldi. Sıcak ve Soğuk Çermik için otobüs fiyatları ise 40 TL’den 50 TL’ye yükseldi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu