Sivas HaberleriYaşam

Sivas’ta Kış Sezonu Başladı

Sivas’ta kış sezonu başladı: Hava sıcaklığı 1 dereceyi gördü

Türkiye’nin soğuk illerinden biri olan Sivas, kış mevsiminin müjdecisi olarak güneşli ama dondurucu soğuklarla karşı karşıya. Sivaslılar, termometrelerin sabah saatlerinde sadece 1 dereceyi gösterdiği bu günlerde, kışlık giysilerini dolaplarından çıkarmaya başladılar.

Sivasta Kis Sezonu Basladi 1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Kış Sezonu Başladı

Güneşli havanın yanıltıcı sıcaklığına rağmen, Sivas sokakları dondurucu soğukla titriyor. Şifa Nur Şimşek, “Güneş var ama hava gerçekten çok soğuk. Güneşin ısısına aldanmayın, Sivas gerçek özüne döndü. Geceleri ve gündüzleri ayrı ayrı üşüyoruz” dedi.

Sivasta Kis Sezonu Basladi 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Kış Sezonu Başladı

Adana’dan gelen Ferhat Yiğit ise Adana’da hala tişörtle dolaştıklarını, ancak Sivas’a ayak bastığında hemen ceketini giydiğini ve kazak eklediğini belirtti. Sivas’ın Adana’ya göre bayağı soğuk olduğunu dile getirdi.

Sivasta Kis Sezonu Basladi 3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Kış Sezonu Başladı

Sivas’ta hava sıcaklığının eksi 30 derecelere kadar düştüğü kış ayları, şehri soğuğun merkezi haline getiriyor. Sivaslılar, bu soğuk günlerde sıcak içeceklerle ısınmaya çalışırken, kışın kapısının sert bir şekilde çaldığını hissediyorlar. Soğukların daha da artması beklenirken, Sivaslılar sıcak giysilere ve sobalara sıkı sıkıya sarılmış durumda.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu