Sivas HaberleriYaşam

Bu Etkinlik Sivaslıları Geçmişe Götürdü

Bu etkinlik katılımcıları geçmişe götürdü

Bir döneme damga vuran klasik otomobiller Sivas’ta bir araya geldi. Katılımcıları adeta geçmişe götüren etkinlik vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bu Etkinlik Sivaslilari Gecmise Goturdu 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bu etkinlik katılımcıları geçmişe götürdü

Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde renkli bir etkinliğe imza atıldı. Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte bir döneme damga vuran klasik otomobiller Sivas’ta buluştu. Kent merkezi Kongre Müzesi Bahçesinde düzenlenen etkinlikte Türkiye’nin farklı illerinden gelen otomobil tutkunları klasik otomobillerini sergiledi. Klasik otomobiller vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Bu Etkinlik Sivaslilari Gecmise Goturdu 3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Vali Yılmaz Şimşek: “Renkli görüntülere sahne oldu”

Vali Yılmaz Şimşek: “Renkli görüntülere sahne oldu”

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, etkinliğin renkli görüntülere sahne olduğunu ifade ederek, “Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri çerçevesinde şehrimiz farklı bir heyecan yaşıyor. Farklı illerden gelen klasik otomobil tutkunlarını bugün şehrimizde ağırlıyoruz. Yüzyılın otomobilleri adı altında klasik otomobil fuarını ilimizde gerçekleştiriyoruz. Bu fuar iki gün boyunca devam edecek. Gerçekten ilimiz adına çok heyecan verici. Renkli görüntülere sahne olan bir etkinliği hep beraber gerçekleştiriyoruz. Biraz önce bizlerde bu otomobillerden bir tanesine kullandık. Bir şehir turu attık” dedi.

Bu Etkinlik Sivaslilari Gecmise Goturdu 4 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Vali Şimşek: “1947’den bu güne”

Vali Şimşek: “1947’den bu güne”

Vali Şimşek, etkinlikte 1947 yılından günümüze kadar farklı model arabaların yer aldığını söyleyerek “Burada 1947 yılından günümüzde kadar farklı model otomobiller yer alıyor. Bir dönem insanların hayalini süsleyen ve bir döneme damgasını vuran otomobiller bugün burada, büyük bir ilgi var” şeklinde konuştu.

Bu Etkinlik Sivaslilari Gecmise Goturdu 5 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bu Etkinlik Sivaslıları Geçmişe Götürdü

Klasik otomobilleri gören vatandaşlar ise geçmişe gittiklerini söyledi. Etkinlik bugün (24 Eylül) saat 19.00’a kadar devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu