AsayişSivas Haberleri

Otobüs Kazalarında İsim Listesi Şart

Doç. Dr. Darıcı uyarıyor: Otobüs kazalarında isim listesi şart

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Sefer Darıcı, son dönemde artan otobüs kazalarında yaşanan sorunlara dikkat çekerek, otobüs yolcularının isim listesinin tutulmasının önemine vurgu yaptı. Darıcı, meydana gelen kazalarda otobüs firmalarının kayıtlarının eksik olmasının, arama kurtarma ekiplerinin krizle başa çıkmasını zorlaştırdığını belirtti.

Otobus Kazalarinda Isim Listesi Sart1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Otobüs Kazalarında İsim Listesi Şart

Hatır gönül ilişkileri nedeniyle kesilmeyen biletler kriz oluşturuyor

Darıcı, özellikle belirli yaş gruplarındaki çocukların bilet sorunlarının krizlere yol açabileceğine dikkat çekti. Hatır gönül ilişkileri veya gerek duyulmaması gibi nedenlerle kesilmeyen biletlerin, muhtemel kazalarda çocukların kaybolmasına neden olabileceğini ifade etti.

Arama kurtarma ekiplerinin, kazalardan sonra otobüs içindeki kişileri değerlendirmek için otobüs firmalarının isim listelerini kontrol ettiğini belirten Darıcı, “Bütün isimlerin kayıt altına alınması, kaza durumunda hızlı bir şekilde tedbir alınabilmesi ve düzenlemelerin çabuk yapılabilmesi açısından hayati önem taşıyor” dedi.

Yolcuların kayıt altına alınması gerek

Darıcı, sadece kaza durumları değil, afet gibi durumlar için de bu kayıtların iletişimi kolaylaştıracağını ve yakınları ile bilgi alışverişini sağlayacağını vurgulayarak, otobüs yolcularının kayıt altına alınması gerekliliğine dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu