Eğitim

Gençliğin Geçici Hevesi: Sosyal Medya Fenomenleri

Gençliğin geçici hevesi: Sosyal medya fenomenleri

Türk Dil Kurumu Bilim Kurul Üyesi Prof. Dr. Recep Toparlı, sosyal medya fenomenlerine duyulan ilginin ve özentinin geçici hevesler olduğunu belirtiyor. Toparlı, gençlerin kendi tarih ve kültürlerinden önderleri örnek alması gerektiğini vurguluyor.

Prof. Dr. Recep Toparlı: Örnek alacağımız insanlar bellidir

Sosyal medya fenomenlerine atfedilen ilginin “geçici heves” olarak adlandıran Toparlı, gençlerin bu özentiyi kullanımlarının ardında kendi tarihlerinden ve kültürlerinden örnek alabilecekleri liderlerin bulunduğunu ifade ediyor. Toparlı, “Bunlara geçici heves diyorum. Bunlar gençliğin verdiği özenti kullanımlarıdır. Örnek alacağımız insanlar bellidir. Tarihten, dini açıdan mahallemizde dahi bir büyüğümüzü örnek alırız” diyor.

Toparlı, sosyal medya ve internetin gençleri etkileyen geçici heveslere kapılma riskine dikkat çekiyor. “Bu gençlik en kısa zamanda gerçeği görecek. Kendilerine önder olarak seçecekleri insanları tanıyacaklar” diyen Toparlı, gençliği sosyal medya ve internetin olumsuz etkilerinden korumaları konusunda uyarıyor.

Geleceğimizi onlara emanet edeceğiz

Toparlı, gençliğe seslenerek, “Bu gençlik gerçekten bu sosyal medyayı, interneti yerinde kullanırlarsa gerçekten eli öpülesi gençliktir. Hiçbir zaman onları kötülemeye hakkımız yoktur. Biz geleceğimizi onlara emanet edeceğiz. Bizim yaptığımız sadece bir uyarıdır. Biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor” şeklinde konuşuyor.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLUN; Anında Haber Alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu