Eğitim

Başarıya Teşvik: Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Başarıya teşvik: Dereceye giren öğrenciler için ödül töreni

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında, İl Millî Eğitim Müdürlüğünce il genelinde düzenlenen “Dede Korkut Tarzı Hikâye Yazma”, “Divanu Lügat’it Türk Deneme Yazma”, “En İyi Cümle Afiş”, “Şiirle Video”, “Tişört Tasarım” ve “Sözlük Bilgi” yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ödüllerini aldı.

Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen ödül törenine Vali Yardımcısı İlhami Doğan, Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Basariya Tesvik Dereceye Giren Ogrenciler Odullendirildi jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Başarıya Teşvik: Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında Sivas’ta düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” tanıtım videosu gösterime sunuldu. Daha sonra Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Ekibi tarafından Dilimiz Türkçe Tiyatral Gösterisi sahnelendi. Gösterinin ardından il genelinde tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik uygulanan “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu