Sivas Haberleri

Erbakan, İki Ayda Yeniden Refah Partisi %20 Büyüdü

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Anadolu Buluşmaları” kapsamında Sivas’ta gerçekleştirdiği konuşmada, partisinin son iki ay içinde yüzde 20 büyüdüğünü açıkladı. Erbakan, tarihi kent meydanında yaptığı konuşmada, partisinin hızla büyüdüğünü vurgulayarak, Türkiye siyasetinin parlayan yıldızı olduklarını belirtti.

Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin Başarısını Paylaştı: “İki Ayda %20 Büyüdük”

Erbakan, Yeniden Refah Partisi'nin Başarısını Paylaştı: "İki Ayda %20 Büyüdük"
Erbakan: İki Ayda Yeniden Refah Partisi %20 Büyüdü

Partisinin mevcut durumu hakkında bilgi veren Erbakan, 81 il teşkilatı, 900’den fazla ilçe teşkilatı, 320 binin üzerinde resmi üye ve 14 Mayıs seçimlerinde kazanılan 5 milletvekili ile Yeniden Refah Partisi’nin etkileyici bir büyüme grafiği çizdiğini ifade etti. Erbakan, son iki ay içinde yüzde 20 büyüdüklerini, üye sayılarının 260 binden 305 bine çıktığını ve hedeflerinin Mart ayındaki yerel seçimlere 400 binin üzerinde üye ile girmek olduğunu dile getirdi.

Dış politika konusundaki görüşlerini de paylaşan Erbakan, “Şahsiyetli dış politika” kavramını açıklarken, bu yaklaşımın dış güçlere karşı bağımsız adımlar atabilmek anlamına geldiğini belirtti. Erbakan, “Bacak bacak üstüne atmak değil, dış güçlere rağmen onların oyunlarını bozacak adımları atmak şahsiyetli dış politikadır” şeklinde konuştu.

Erbakan, Yeniden Refah Partisi'nin Başarısını Paylaştı: "İki Ayda %20 Büyüdük"
Erbakan: İki Ayda Yeniden Refah Partisi %20 Büyüdü

Partisinin temel prensiplerine vurgu yapan Erbakan, Yeniden Refah Partisi’nin 89-94 ruhunu yeniden canlandırmak amacıyla yola çıktıklarını ifade etti. Siyasetin ticaret değil ibadet olarak yapıldığına vurgu yapan Erbakan, teşkilatların hizmetin ön planda olduğu bir anlayışla hareket ettiğini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu