EğitimSivas Haberleri

Cumhuriyetin 100. Yılı Futbol Şöleni Tamamlandı

SBTÜ’de heyecan dorukta: Cumhuriyetin 100. Yılı futbol şöleni tamamlandı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında düzenlenen futbol turnuvasını başarıyla sonlandırdı. 06 Kasım-07 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen “Cumhuriyetimizin 100. Yılı SBTÜ Futbol Turnuvası” Sivas İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlendi ve 14 takımın çekişmeli mücadelesine sahne oldu.

Cumhuriyetin 100. Yili Futbol Soleni Tamamlandi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cumhuriyetin 100. Yılı Futbol Şöleni Tamamlandı

50 maçta toplam 444 gol atıldı

Toplam 133 sporcunun ter döktüğü turnuvada, 91 öğrenci, 18 akademik personel ve 24 idari personel yer aldı. Kapalı halı saha tesislerinde oynanan 50 maçta toplam 444 gol atılırken, SBTÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü öğrencisi Emircan Kaya, attığı 24 golle turnuvanın gol kralı oldu.

Cumhuriyetin 100. Yili Futbol Soleni Tamamlandi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cumhuriyetin 100. Yılı Futbol Şöleni Tamamlandı

Turnuvayı kazanan Kızılelma Takımı oldu

Şampiyonluk kupasını kazanan Kızılelma Takımı oldu. Turnuva sonunda dereceye giren takımlar şu şekilde sıralandı: Kızılelma birinci, Pressseba ikinci, Soccer PS üçüncü ve Mühendislik FK dördüncü oldu. Ödül töreni 07 Aralık 2023 Perşembe günü gerçekleşti ve kupalar ile madalyalar SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul tarafından takdim edildi.

Cumhuriyetin 100. Yili Futbol Soleni Tamamlandi3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cumhuriyetin 100. Yılı Futbol Şöleni Tamamlandı

Katılan tüm öğrencileri ve personeli tebrik etti

SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, turnuvanın centilmence tamamlanmasının her türlü takdirin üzerinde bir durum olduğunu belirtti. Ayrıca, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı SBTÜ Futbol Turnuvası”nın üniversitenin kültür, sanat ve spor etkinliklerine verdiği önemi vurgulayarak, katılan tüm öğrencileri ve personeli tebrik etti. Prof. Dr. Kul, destekleri için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğüne, Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne, Sivas İl Gençlik ve Spor Müdürlüğüne, hakemlere ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu