EğitimSivas Haberleri

Yener, Geleceğin Liderlerini Yetiştirme HEDEF’inde

Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğü HEDEF Projesiyle Geleceği Parlak Nesiller Yetiştiriyor

Sivas Valiliği himayesinde Sivas İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen HEDEF (Hedefe Eğitim Desteği Farkındalık) projesi, YKS ve Değerler Eğitimi alanlarında önemli çalışmalara imza atıyor. Müdürlüğün B Blok Toplantı Salonu’nda gerçekleşen planlama toplantısında, projenin geleceğine dair önemli kararlar alındı.

Yener, Geleceğin Liderlerini Yetiştirme HEDEF'inde
Yener, Geleceğin Liderlerini Yetiştirme HEDEF’inde

Sivas İl Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, toplantıda yaptığı açıklamada, projenin öğrencilerin akademik başarılarını artırmaya yönelik olduğu kadar, onlara değerler eğitimi verme hedefini de taşıdığını belirtti. Yener, “Hedefimiz; millî, manevi, ahlaki değerlere bağlı, bilgili, kültürlü ve çağın gereklilikleriyle donanmış bir nesil yetiştirmek. Bu noktada hepimizin görev ve sorumluluğu büyük.

Hiçbir çocuğumuzu bu süreç içerisinde göz ardı edemeyiz. Onları geleceğe hazırlarken, okul müdürleri ve öğretmenler olarak rol model olma sorumluluğumuz var. El ele, gönül gönüle vererek gece gündüz demeden, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Geleceğin Liderleri Yetiştirilecek

Toplantıda okul müdürleri de görüş, öneri ve taleplerini Millî Eğitim Müdürü Yener’e iletti. Şube Müdürleri Resul Çatal ve Mehmet Uysal tarafından HEDEF YKS ve HEDEF Değerler Eğitimi projeleri hakkında sunum yapıldı.

Gelecegin Liderleri Yetistirilecek | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yener, Geleceğin Liderlerini Yetiştirme HEDEF'inde | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

HEDEF projesi, Sivas’ın eğitim seviyesini yükseltme ve öğrencilere hem akademik hem de ahlaki anlamda değerler kazandırma amacı taşıyor. Bu proje kapsamında yapılacak çalışmalarla, geleceğin liderleri yetiştirilerek ülkenin aydınlık yarınlarına katkı sağlanması hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu