Özgeçmiş

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener Kimdir?

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener kimdir?

Necati Yener, 1972 yılında Malatya’nın Hekimhan ilçesinde doğdu. Eğitim hayatına Malatya’da başlayan Yener, ilk, orta ve lise eğitimini bu şehirde tamamladıktan sonra matematik öğretmenliği alanında eğitim alarak 1996 yılında Atatürk Üniversitesi-Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu.

1996 yılında İstanbul’da öğretmen olarak adım atan Necati Yener, Beyoğlu-Şehit Neşe Alten İlköğretim Okulu, Fatih Kız Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi gibi prestijli okullarda öğretmenlik yaparak tecrübe kazandı. 2015 yılında Türkiye’nin ilk sivil lisesi olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde müdür olarak atandı ve 2020 yılına kadar görevini sürdürdü.

Necati Yener, 2020-2021 yılları arasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde şube müdürü olarak görev aldı ve bu süreçte eğitim politikalarının geliştirilmesi ve uygulanmasında aktif rol üstlendi. 2021 yılında Esenyurt İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Yener, bu görevde bulunduğu süre boyunca eğitim alanında önemli projelere imza attı.

Yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi-Eğitim Yönetimi ve Denetimi bölümünde tamamlayan Necati Yener, Avrupa Birliği Erasmus+, TÜBİTAK ve bilim olimpiyatları gibi pek çok ulusal ve uluslararası projede görev aldı veya bu projelerin başlatıcısı oldu. Ayrıca, yönetici olduğu eğitim kurumlarında sosyal yardımlaşma ve dayanışma projeleri başlatarak, eğitim kurumları ile toplum arasındaki dayanışmanın güçlenmesine katkı sağladı.

Necati Yener, 25 Ağustos 2023 tarihinde Sivas İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanarak Sivas’ın eğitim alanındaki gelişimine katkı sağlamak üzere göreve başlamıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu