ÖzgeçmişSivas Haberleri

Turan Topgül Kimdir?

Sivas Belediye Başkanı adayı Turan Topgül kimdir?

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde adaylığını açıklayan Turan Topgül, uzun yıllardır AK Parti çatısı altında aktif görevlerde bulunan bir isimdir. 2001 yılından itibaren AK Partinin çeşitli kademe ve birimlerinde önemli görevler üstlenmiştir.

Topgül, 2004-2009 döneminde belediye meclisi üyeliği, 2008-2011 yılları arasında merkez ilçe başkanlığı gibi önemli pozisyonlarda yer almıştır. Ayrıca, 2014-2019 yılları arasında merkez il genel meclisi üyeliği görevini üstlenmiş ve son olarak Sivas Belediyesi’nde meclis üyeliği, encümen üyeliği ve başkan vekilliğinde yer almıştır.

Turan Topgül, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyet ve Yönetim Kurulu Üyeliği, Önder Sivas ve Ervah Dernekleri Denetim Kurulu Üyeliği gibi sivil toplum örgütlerinde de aktif rol almaktadır. Ticaret ve esnaflık alanlarındaki deneyimleri, partisine olan bağlılığı ve davasına duyduğu güçlü inançla, 2024 mahalli idareler seçiminde Sivas Belediye Başkanlığı için aday adayı olmaya karar vermiştir.

Başvuru sonrasında yaptığı açıklamada, Topgül, “Sivil toplum örgütlerindeki görevlerim, tüccarlık ve esnaflık geçmişim, ayrıca partide üstlendiğim sorumluluklar, beni bu önemli göreve hazırlayan unsurlar oldu. AK Partimizden, davamızdan ve liderimizin arkasında duran bir nefer olarak, Sivas’a daha iyi hizmet etmek amacıyla belediye başkan aday adayı olarak başvuruda bulunuyorum” ifadelerini kullanmıştır.

Turan Topgül Instagram hesabı. Turan Topgül’ün Twitter (X) hesabına linklerden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu