Ülke Gündemi

Taşeron Kadro Başvuru Şartları

Taşeron kadro başvuru şartları nelerdir?

Geçtiğimiz yıl sözleşmeli ve geçici işçilere kadro müjdesiyle başlayan süreç, bu kez 90 bin taşeron işçiyi kapsayacak şekilde devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde toplanan Bakanlar Kurulu’nun Kabine Toplantısı’nda, taşerona kadro konusu önemli bir gündem maddesi olarak belirdi. 20 Kasım’da gerçekleştirilen toplantının ardından, taşerona kadro beklentisiyle ilgili yeni gelişmelerin açıklanması bekleniyor.

Taseron Kadro Basvuru Sartlari 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Meclis’e sunulacak kararlar gözleniyor

Meclis’e sunulacak kararlar gözleniyor

Taşerona kadro konusunda en önemli adım, Meclis’e sunulacak torba yasa kararları olacak. 90 bin taşeron işçisinin kapsamını belirleyecek düzenleme, Kabine Toplantısı sonrasında yetkililer tarafından açıklanacak. Kamuda istihdam edilen taşeron işçilere kadro verilmesiyle ilgili beklenti, bu kararların alınmasına bağlı olarak şekillenecek.

90 bin taşerona kadro

Cumhurbaşkanlığı Kabine’sinde 90 bin taşeron işçiye kadro konusunun ele alınmasıyla birlikte, emeklilik ikramiyesi ek düzenlemeleri, emekli zammı, ev hanımlarına emeklilik ve evlilik kredisi gibi konular da gündeme gelecek. Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’in seçim sonrasını işaret ettiği taşerona kadro düzenlemesi, önümüzdeki günlerde Meclis’te görüşülmek üzere hazırlanıyor

Taseron Kadro Basvuru Sartlari 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
90 bin taşerona kadro

Meclis gündeminde yer alacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın öncelikli gündem maddelerinden biri olan memur ve emekli maaşı artışlarından sonra taşeron işçilere kadro düzenlemesi konusuna odaklanması bekleniyor. Eski Bakan Bilgin’in, “Taşeron işçilere söz verdim. Meclis’i açar açmaz gerçekleştireceğiz.” sözleriyle belirttiği gibi, taşerona kadro düzenlemesi Meclis gündeminde 2. torba yasa ile yer alacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu