Ülke Gündemi

Taşeron İşçi Kadro Teklifi

Taşeron işçi kadro teklifi

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, ekonomiyle ilgili bir dizi düzenlemeyi içeren 80 maddelik torba yasa teklifini görüşmek üzere toplandı. Torba yasa teklifi, taşeron işçilere kadro beklentilerini de gündeme getiriyor. İşte 90 bin taşeron işçiyi ilgilendiren kadro konusundaki son durum ve güncel gelişmeler.

Taseron Isci Kadro Teklifi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Torba yasa Meclis’e geldi!

Torba yasa Meclis’e geldi!

AK Parti tarafından hazırlanan 80 maddelik torba kanun teklifi, 24 Kasım Cuma günü Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na sunuldu. Toplantı, basına kapalı olarak devam etti ve ekonomiye ilişkin pek çok düzenlemeyi içeriyor.

Taseron Isci Kadro Teklifi 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Taşerona kadro ne zaman çıkacak?

Taşerona kadro ne zaman çıkacak?

Torba yasa teklifinde taşeron işçilere kadro şartları ve düzenlemenin yürürlüğe gireceği tarih de ele alınıyor. Ancak, resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, seçim sonrasında taşeron işçilerin Meclis’te yer alacağı konusunda söz vermişti.

Resmi Gazete’de yayımlanma süreci

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasa teklifi, TBMM Genel Kurulu’na aktarılacak. Genel Kurul’dan geçtikten sonra ise Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu