Ülke Gündemi

Taşeron İşçi Kadro Kimleri Kapsıyor?

Taşeron işçi kadro kimleri kapsıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ın duyurduğu önemli düzenlemelerin ardından, taşeron işçilere kadro müjdesi geliyor. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler tarafından Meclis’e sunulan 80 maddelik yasa teklifi, toplumu yakından ilgilendiren birçok konuyu içeriyor. Bu teklifin detayları, çalışmanın tamamlanmasının ardından ortaya çıkacak.

Taseron Isci Kadro Kimleri Kapsiyor 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Taşeron işçi kadro kimleri kapsıyor?

90 bin işçi kadroya alınacak

Özellikle merakla beklenen konulardan biri, taşeron işçilere kadro konusunda yapılacak düzenlemeler. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Işıkhan’ın açıklamalarına göre, 90 bin taşeron işçisi kadroya alınacak. Ancak, bu kadronun ne zaman geleceği ve hangi şartlara tabi olacağı hala belirsizliğini koruyor.

Şart ve detaylar belli mi?

Bakan Işıkhan, henüz taşeron işçi kadrosu için belirlenecek şartların detaylarını açıklamamış olsa da, torba yasayla birlikte çıkacak düzenleme ile işçilere hangi kriterlerin getirileceği bekleniyor. Kadro başvuru şartlarıyla ilgili detaylar önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

Bu kapsamda, taşeron işçi kadrosuyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmek önem arz ediyor. Kamuoyu, kadronun kimleri kapsayacağı, başvuru şartları ve süreci konularında gelecek detaylı açıklamaları beklemeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu