DOLAR 20,8799 0.35%
EURO 22,5235 -0.04%
ALTIN 1.326,070,30
BITCOIN 560365-0,45%
Sivas
19°

HAFİF YAĞMUR

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “28 Mayıs’la Birlikte İnşallah Ülkemizin Önünde Yepyeni Kapılar Açılacak”

ABONE OL
24 Mayıs 2023 11:44
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “28 Mayıs’la birlikte inşallah ülkemizin önünde yepyeni kapılar açılacak”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “28 Mayıs’la Birlikte İnşallah Ülkemizin Önünde Yepyeni Kapılar Açılacak”. “Bu depremzedelerimize yönelik hakaretleri biz dibin dibi olarak görüyoruz, böyle bir ahlaksızlığı haklı gösterecek hiçbir sebep olamaz.

14 Mayıs’tan bu yana milletimize ve depremzedelerimize yapılanlar CHP Genel Başkanı ve yoldaşlarının yüzüne kara bir leke olarak yapışmıştır.

Milletten çıkıp özür dilemek af dilemek yerine bu rezillikleri görmezden gelmişlerdir, nefret söylemlerinin üzerine gitmek yerine, bunu körüklemişlerdir.


Ne yaparlarsa yapsınlar iktidara gelmek, koltuklarını korumak uğruna bölücü ve FETÖ’cülerle kurdukları ortaklığı gizleyemezler, aynı şekilde eteklerine yapıştıkları emperyalistlerden aldıkları cesaretlerle terör örgütlerine dağıttıkları mavi boncuklar da işe yaramayacaktır.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “28 Mayıs’la birlikte inşallah ülkemizin önünde yepyeni kapılar açılacak. Türkiye, hedeflerine doğru çok daha büyük adımlarla koşacak, daha hızlı yol alacak. Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolunda durmadan, dinlenmeden çalışacağız” dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Hükümet Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti. Sivas’ta mitinge katılanların sayısının 100 bin olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasette Sivas’ta böyle bir muhteşem coşkuyu yaşamamıştım. Bugün bir başkasınız. Biliyorum ki Pazar gününe hazırlık yapıyorsunuz. Zaten Cumhur İttifakı 5’in 4’ünü aldı. Keşke diğerini de alsaydınız 5’te 5 yapabilirdiniz. Önemli olan Pazar” dedi.

“Pazar günü bunlara tam bir Osmanlı tokadı yaraşır”

Tüm Sivaslıları selamladığını ifade eden Erdoğan, mitinge katılmayan vatandaşlara selamını gönderdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Masanın etrafında olanlardan bir Sivaslı vardı dimi. Biz hızlı tren dediğimiz zaman ne gerek var diyordu. Ne yazık ki Bay Bay Kemal’in takdimini de o yaptı. Pazar günü bunlara tam bir Osmanlı tokadı yaraşır” şeklinde konuştu.

Sivas’a bir ay önce geleceğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara – Sivas Hızlı Tren hattının açılış sevincini beraber yaşayacaklarını, ancak sağlık sorunundan dolayı açılışa katılamadığını hatırlattı. Erdoğan, “Biz de orada olamıyoruz müjdelerimizle Sivaslı kardeşlerimizin yanında yer alalım dedik. Hızlı tren hattımızı bir ay boyunca ücretsiz yaptık” dedi.

“Bu hattı Erzincan, Erzurum, Kars’a kadar uzatacağız, oradan da Bakü Tiflis Hattına bağlayacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivaslı vatandaşların artık Ankara’ya hızlı trenle yaklaşık 2 saatte gittiğini, İstanbul’a da 6 saatte gittiklerini belirtti. Hızlı trenin Sivas ile birlikte Yozgat, Kırıkkale ve bölgedeki şehirlere hayırlı olması temennisinde bulunan Erdoğan, “Bay Kemal bu işler lafla olmuyor icraat gerektiriyor. Toplam uzunluğu 405 kilometreye ulaşan bu hattan komşu illerimiz de istifade edecek. Erzincan ve Tokatlı kardeşlerimiz bu rahatlığı yaşayacak. Yerköy İstasyonundan Kayseri’ye bir bağlantı kurulacak. Bu hattı Erzincan, Erzurum, Kars’a kadar uzatacağız. Oradan da Bakü Tiflis Hattına bağlayacağız” açıklamasını yaptı.

Milletin karnı Togg’muş diye manşet atmak ne basın özgürlüğüne ne insanlığa yakışır”

14 Mayıs sonrası atılan manşetlerle ilgili konuşan Erdoğan, “Sırf istedikleri sonuç sandıktan çıkmadığı için milletin karnı Togg’muş diye manşet atmak ne basın özgürlüğüne ne insanlığa yakışır. Bay Bay Kemal, siz Togg’u yapamadınız ama biz yaptık. Bir zamanlar Devrim otomobili vardı. Biz devrin otomobilini 60 sene sonra yaptık” değerlendirmesinde bulundu.

“28 Mayıs’la birlikte ülkemizin önünde yepyeni kapılar açılacak

Sivaslıların İstanbul’da önemli bir potansiyelinin olduğunu ifade eden Erdoğan, mitinge katılanlardan İstanbul’daki yakınlarına telefonla ulaşmaları ricasında bulundu. Erdoğan, 28 Mayıs’la birlikte ülkemizin önünde yepyeni kapılar açılacağını belirterek, “Türkiye, hedeflerine doğru çok daha büyük adımlarla koşacak, daha hızlı yol alacak. Türkiye Yüzyılı’nın inşası yolunda durmadan, dinlenmeden çalışacağız. Milletimiz bize 5 yıl daha sorumluluk verirse neler yapacağımızı anlattık. Her alanda önemli adımlar atacağız, İnsanımızı enflasyona ezdirmeme sözümüze bağlı kalacağız. Hayat pahalılığı başta olmak üzere tüm sıkıntılarla mücadele edeceğiz. Bu işi biz başarırız. Bunlar Bay Kemal’in işi değil. Bunların İstanbul, Ankara belediye başkanının halini görüyorsunuz rezalet, İzmir hepten rezalet. Biz 21 yıldır Türkiye’de bir şey ispatladık. Tüm dünya Türkiye’yi farklı şekilde anıyorsa, Rusya- Ukrayna Savaşı’nda arabuluculuğu Türkiye yapıyorsa, burası sıradan değil. Kim Türkiye’nin başında Tayyip Erdoğan. Ben Sayın Putin ile iyi görüşüyorum diye Bay Bay Kemal rahatsız olmuş Batı talimatına uyup Putin’e yaptırım yaparım demiş. Sen siyasetten zerre kadar anlamıyorsun. Bay Bay Kemal sen git yat. Siyaset böyle yapılmaz. Biz dünyada tüm ülkelerle irtibatlarımızı en güzel şekilde götürdük, götürüyoruz. Böyle olduğu için dünyada Türkiye’yi Türkiye yaptık” dedi.

Telegram kanalımıza katılın; Sivas'tan Anlık Haberdar Olun.
Gündem Sivas'ı Twitter'da takip edin,
Instagram sayfamızı ulaşmak için tıklayınız.
YouTube sayfamızı takip etmek için tıklayınız.
Facebook sayfamızı takip etmek içintıklayınız.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (5)


HIZLI YORUM YAP
Gündem Sivas, okularına güncel Sivas Haberleri sunan bir haber ajansıdır. Sivas Haberlerine ulaşabilmek için takipte kalın.

Gizlilik politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.