Sosyal Yardımlar

Sosyal Yardımla Ulaşım İmkanı Sağlanacak

Sosyal yardımla ulaşım imkanı sağlanacak

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından hayata geçirilen yeni destek programı ile örgün eğitim alan gençler, aileleriyle buluşmada veya okullarına dönüşlerinde ulaşım giderlerinde rahat bir nefes alacak.

Sosyal Yardımla Ulaşım İmkanı Sağlanacak
Sosyal Yardımla Ulaşım İmkanı Sağlanacak

Gençler Yılda Toplam Dört Bilet Hakkına Sahip

3294 sayılı Kanun kapsamında yer alan bu özel destek programı, 25 yaş ve altındaki Türk vatandaşı öğrencilere yönelik. Ailelerinin ikamet ettiği ilden farklı bir ilde örgün eğitim gören gençler, yılda toplam dört bilet hakkına sahip olacaklar. Bu destekleme programı kapsamında öğrencilere yılda iki gidiş ve iki dönüş olmak üzere belirlenen tek yön bilet ücreti, 2023 yılı itibarıyla 750 TL olarak belirlenmiş durumda.

Başvuru Detayları

Destek Programından faydalanacak öğrencilerin başvuruları, 18 yaşından büyük öğrenciler için kendileri veya aileleri, 18 yaşından küçük veya kanunen kısıtlı olan öğrenciler için ise ailelerinin yanı sıra vasi/velisi veya diğer kişiler tarafından gerçekleştirilebilecek. Başvurular, ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından en geç 30 gün içerisinde değerlendirilerek karara bağlanacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu