Sosyal Yardımlar

Bakanlık’tan Ailelere Yeni Sosyal Destek

Bakanlık’tan ailelere yeni sosyal destek

Diyanet İşleri Başkanlığı, çocuklarını resmi Kur’an Kurslarına devam ettiren ailelere büyük bir destek sağlayan Kuran Kursu Destek Programı’nı başlattı. 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan ailelerin ödemekle yükümlü olduğu kurs giderleri, Bakanlık tarafından karşılanarak ailelere maddi bir rahatlama sağlanmış olacak.

Bakanlık'tan Ailelere Yeni Sosyal Destek
Bakanlık’tan Ailelere Yeni Sosyal Destek

Başvuru Yapmaksızın Faydalanabilirsiniz

Program, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı resmi Kur’an Kurslarına devam eden ve 3294 sayılı Kanun kapsamında yardım alan aileleri hedefliyor. Aileler, herhangi bir başvuru yapmaksızın bu destek programından otomatik olarak faydalanabilecekler. Bu, çocuklarını Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Resmi Kur’an Kurslarına kaydettiren aileler için kolaylık sağlayan önemli bir gelişme.

Program 4-6 Yaş Aralığındaki Çocuklar İçin

Program, 4-6 yaş aralığındaki çocuklarını resmi Kur’an Kurslarına kaydettiren ailelere yönelik olarak düzenlenmiştir. Bu yaş grubundaki çocuklar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın eğitim kalitesinden faydalanarak dini eğitimlerini alabilecekler.

Evrak Talebi Yok

Evrak talebinin olmaması, velilerin işlemlerini basitleştiriyor. Velilerin normalde ödemekle yükümlü oldukları ücretler, artık Bakanlık tarafından doğrudan Diyanet İşleri Başkanlığı’na ödenecek. Bu sayede aileler, maddi yüklerinden kurtularak çocuklarının eğitimine odaklanabilecekler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu