Asayiş

Sivas’ta Köpeklerden Kaçan Vaşak Ağaca Tırmandı

Sivas Hafik’te köpeklerden kaçmaya çalışan vaşak ağaca tırmandı

Sivas’ın Hafik ilçesinde, saklanmasıyla ün salan ve ‘Ormanın Hayaleti’ olarak adlandırılan bir vaşak, köpeklerin saldırısından korunmak için bir ağaca tırmandı.

Sivasta Kopeklerden Kacan Vasak Agaca Tirmandi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas'ta Köpeklerden Kaçan Vaşak Ağaca Tırmandı | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Çoban köpekleri kovaladı, vaşak ağaca tırmandı

Doğada gözükmesi zor olan ve bu sebeple ‘Ormanın hayaleti’ olarak adlandırılan kedigillerin yırtıcılarından bir vaşak, Sivas’ın Hafik ilçesi Topçuyeniköy’de kameralara yansıdı. Çoban köpeklerinin kovaladığı vaşak, kendini korumak için kaçarak bir ağacın dalına tırmandı. Vaşağın ağaçta saklandığı anlar çobanlar tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Görüntülerde vaşağın ağaç tepesinde, çoban köpeklerinin ise yerde vaşağı pür dikkat izlediği görüldü. Çoban köpeklerinin uzaklaştırılmasıyla vaşak ağaçtan inerek bölgeden uzaklaştı.

Çoban Çınar, vaşağı kurt sandığını söyledi

Bölgede çobanlık yapan Yusuf Çınar, vaşağı ilk etapta kurt sandıklarını ifade ederek, “Davar yayarken ağaçların arasından köpekler bir şeyler çıkardı. Biz başta kurt sandık. Vaşağın yanına gittiğimizde ağaca çıktı. Baktık ki vaşak. Dişi bir hayvandı. Yanına yaklaştım, videosunu aldım. Bu bölgede zor bulunan bir hayvan. Davarı uzaklaştırdığımızda köpekleri ellerimize aldık. O anda uzaktan baktığımızda vaşak dağa doğru kaçıyordu. Özgürlüğüne yeniden kavuştu” dedi.

(İHA)

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu