Sivas Haberleri

Sivas’ta Ekmeği 2 TL’den Satışa Çıkardılar!

Sivas’ta tepki olarak ekmeği 2 TL’den satışa çıkardılar!

Sivas’ta fırın sektöründe yaşanan gelişme dikkat çekti. 7BİRLİK A.Ş., tarafından alınan karar ile 200gr somun ekmeğin fiyatı 2 TL olarak satışa sunuldu.

7BİRLİK A.Ş. tarafından yapılan açıklamada, şehirdeki ekmek kalitesinin ve hijyeninin endişe verici boyutlara ulaştığı belirtildi. Fırınların iddialı ucuz ekmek satışlarına karşı çıkan 7BİRLİK A.Ş., kaliteden ve hijyenden ödün verilmemesi gerektiğini vurguladı.

Hijyenden ve kaliteden uzak ekmek satıldığı iddia edildi

7BİRLİK A.Ş., tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “Sivas’ta kaliteli ve hijyenik bir ortamda halkımıza ekmek yedirmek için yola çıkmış bulunmaktayız. Gördüğümüz kadarıyla somun ekmeği imalatı yapan fırınlar hijyenden kaliteden uzak bir şekilde ucuz ekmek satmaya çalışmaktadır.

Bundan önceki dönemlerde birçok defa gerekli şikayetlerde bulunduk. Ama bu şikayetler doğrultusunda hiçbir ilerleme kaydedilmediğini görmekteyiz. Temennimiz şu anki mevcut yönetimin kısa süre içinde şikayetlerimizi dikkate alınacağını ümit ediyoruz.

200gr ekmeği 2 TL’ye satma kararı alındı

Biz burada Sivas esnafımızı şikayet etme durumunda değiliz yalnız herkesin kalitede hijyende yarışarak Sivas halkına hizmet etmeleri için tepki olarak fırınlarımızda üretilen 200gr ekmeği kendi şubelerimizde 2TL’ye satma kararı aldık. Tüm somun fırınları denetlenip düzelene kadar bu tepkimiz devam edecektir” şeklinde ifadeler kullanıldı.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu