Kültür-SanatSivas Haberleri

Sivas’ta Din Görevlileri Haftası Etkinliği

Din görevlileri toplumu değerlerle buluşturuyor

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’in katılımıyla düzenlenen 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliği, büyük ilgi gördü. Sivas’ta bulunan Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program, il protokolünün yanı sıra din görevlileri ve vatandaşların da katılımıyla renkli anlara sahne oldu.

Sivasta Din Gorevlileri Haftasi Etkinligi1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Din Görevlileri Haftası Etkinliği

Etkinlik öncesinde Vali Şimşek, Dr. Fatmagül Saklavcı tarafından düzenlenen hüsn-i hat ve tezhip sergisi ile Müftülük Gençlik Koordinatörlüğü’nün çalışmalarını inceledi.

Sivasta Din Gorevlileri Haftasi Etkinligi2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Din Görevlileri Haftası Etkinliği

Vali Şimşek konuşmasında, din görevlilerinin büyük fedakarlıkla çalıştığını ve insanî değerlerin yaşanması için din hizmetlerini sunmaya gayret gösterdiklerini vurgulayarak şunları söyledi: “İnşallah bu hafta vesilesiyle zihinlerimiz ve gönüllerimiz her daim caminin huzur iklimi ile buluşacak, kadını, erkeği, çocuğu, genci ve yaşlısıyla ibadethanelerimiz her daim dolup taşacak, birlik ve beraberlik, kardeşlik ve vefa duygularımız buralarda pekişecektir.”

Sivasta Din Gorevlileri Haftasi Etkinligi3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Din Görevlileri Haftası Etkinliği

İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya ise, camilerin toplumu Kur’an-ı Kerim ve sahih sünnet eksenine getirmenin en önemli görevlerinden biri olduğunu belirterek “Bu fikirde zayıflayan temel değerlerimizin ifası elbette öncelikle hedefler arasında olmalıdır” dedi.
Kocaeli İl Müftüsü Sinan Cihan da konuşmasında, din görevlilerinin sadece kendi çevrelerinde değil, tüm insanlığa hitap etmeleri gerektiğini vurgulayarak “Günümüz Müslümanları olarak görevlerimizi hatırlamamız gerekiyor. Aynı hassasiyeti aynı görev bilincini yeniden kuşanarak yolumuza devam etmemiz gerektiğini bir defa daha kendimize söz vererek yerine getirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Sivasta Din Gorevlileri Haftasi Etkinligi4 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta Din Görevlileri Haftası Etkinliği

Etkinlikte ayrıca din görevlilerine teşekkür plaketleri takdim edildi. Din görevlileri, 2023 yılında emekli olan meslektaşlarına da plaket vererek emeklerine teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu