EğitimSivas Haberleri

SCÜ’de Gıda Araştırmaları Kongresi Başladı

SCÜ’de Gıda Kongresi: Gıda geleceğimizi şekillendiriyor

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ), önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Üniversite, Gıda Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü (İKSAD) ve Tarım ve Gıda Etiği Derneği (TARGET) işbirliğiyle gerçekleştirilen 2. Uluslararası Gıda Araştırmaları Kongresi, 4 Eylül Kültür Merkezi’nde başladı.

SCUde Gida Arastirmalari Kongresi Basladi2 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SCÜ’de Gıda Araştırmaları Kongresi Başladı

Kongreye SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hilmi Ataseven ve Prof. Dr. Hakan Yekbaş, Genel Sekreter Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Kongre Başkanı Doç. Dr. Emre Hastaoğlu, dekanlar, akademisyenler ve öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

SCUde Gida Arastirmalari Kongresi Basladi4 1 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SCÜ’de Gıda Araştırmaları Kongresi Başladı

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yıldız:

16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde bu anlamlı kongremizi gerçekleştiriyoruz. Bu kongre, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü ile işbirliğiyle düzenlenen ilk gıda kongresi özelliği taşıyor. Gıda, ulaşılabilirlik, güvenlik, güvence ve sürdürülebilirlik gibi birçok önemli alanı içine alıyor. Herkesin güvenli gıdaya her zaman ve istediği miktarda erişebilmesi gerekiyor. Gıda çalışmaları, bu hedefleri gerçekleştirmek için önem taşıyor. Bu kongrenin bu amaçlara hizmet edeceğine inanıyorum. Kongre boyunca emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

SCUde Gida Arastirmalari Kongresi Basladi1 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SCÜ’de Gıda Araştırmaları Kongresi Başladı

Uluslararası Gıda Araştırmaları Kongresi, ise 18 Ekim tarihine kadar sürecek. Gıda güvenliği ve sürdürülebilirlik konularında gerçekleşen bu önemli etkinliğin, gelecekte gıda alanında daha fazla bilinç ve çözüm üretme yolunda bir adım olması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu