EğitimEkonomiSivas Haberleri

SCÜ ve TİHEK Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

SCÜ ve TİHEK arasında iş birliği protokolü imzalandı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) ve Türkiye İnsan Hakları Eşitlik Kurumu (TİHEK) arasında insan hakları alanında iş birliği protokolü imzalandı.

SCU VE TIHEK Arasinda Is Birligi Protokolu Imzalandi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SCÜ VE TİHEK Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) Başkanı Prof. Dr. Muharrem Kılıç katıldı.

Uluslararası düzeyde ortak projeler yürütülecek

SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız yaptığı açıklamada, “Bu iş birliği ile her iki kurum arasında kurum içi eğitim seminerleri, bilgilendirme toplantıları, bilimsel konferanslar düzenlenecek, insan haklarını konu edinen ulusal ve uluslararası düzeyde ortak projeler yürütülecektir. Öğrencilerimize yönelik “İnsan Hakları Sertifika Programları” gerçekleştirilerek Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu bünyesinde staj yapma imkânı sağlanacaktır. Protokolün her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

SCU VE TIHEK Arasinda Is Birligi Protokolu Imzalandi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
SCÜ VE TİHEK Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Protokolün amacı; insan hak ve özgürlüklerini korumak ve geliştirmek, ayrımcılıkla mücadele etmek, insan haklarına saygıda özen ve duyarlılığı gelişmiş toplumsal yapının oluşumuna katkıda bulunmaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu