Sivas HaberleriSivas Spor Haberleri

PFDK’dan Sivasspor’a Ceza Geldi

Sivasspor’da Gökhan Karagöl’e PFDK’dan sert cezalar geldi

Süper Lig’de Fenerbahçe ile oynanan müsabaka sonrasında Sivasspor Basın Sözcüsü Gökhan Karagöl’ün yaptığı çarpıcı açıklamalar, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından cezalandırıldı. Karagöl’e, sportmenliğe aykırı hareketi ve hakemlere yönelik eleştirileri nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 143.000 TL para cezası verildi.

PFDKdan Sivasspora Ceza Geldi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Karagöl’ün açıklamaları, PFDK’nın gözünden kaçmadı

Karagöl’ün açıklamaları, PFDK’nın gözünden kaçmadı

04 Aralık 2023 tarihinde oynanan Fenerbahçe – Sivasspor müsabakasının ardından medya mensuplarına konuşan Karagöl, Türk futbolu adına kara bir gece yaşandığını belirterek, VAR sistemindeki hakemlerin varlığını sorgulamıştı. “Bu gece bizde ne söyleyeceğimizi bilmiyoruz. Türk futbolu adına ne yapmamız gerekir diye düşünüyoruz. Yani ‘VAR’daki’ hakemler ne yapıyorlar, oradalar mı, izliyorlar mı? İnanın çok merak ediyoruz” ifadeleri, PFDK’nın dikkatini çekti.

PFDK’nın kararıyla Gökhan Karagöl, 30 gün süreyle hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı. Ayrıca, sportmenliğe aykırı hareketi ve hakemlere yönelik eleştirileri nedeniyle 143.000 TL para cezası da kesilen Karagöl, kulübü adına yapılan açıklamalardan dolayı büyük bir maddi yükümlülüğe girdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu