Sivas HaberleriGündem

Meteoroloji Uyardı, Sivaslılar Dikkat

Meteoroloji Uyardı, Sivaslılar Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Sivas ve çevrelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli yağış bekleniyor.

Bu gece saatlerinden itibaren Sinop, Samsun, Ordu, Amasya, Tokat, Çorum ve Kastamonu illerinde yerel olarak kuvvetli yağış (metrekareye 21-50 kilogram) bekleniyor. Samsun’un doğu bölgeleri ile Ordu’nun batısında ise yer yer çok kuvvetli yağış (metrekareye 51-75 kilogram) olabileceği tahmin edilmektedir. Yağışların pazartesi sabah saatlerine kadar aralıklarla devam etmesi öngörülmektedir.

Meteoroloji Uyardı, Sivaslılar Dikkat

İç Anadolu Bölgesi ve Başkent Ankara’da da Yağış Uyarısı

Yarın sabah saatlerinden itibaren İç Anadolu’nun kuzey ve doğusundaki iller olan Ankara, Eskişehir’in güney ve doğusu, Konya’nın kuzeyi, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray ve Niğde’de aralıklı ve yerel olarak kuvvetli yağış (metrekareye 21-50 kilogram) ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklenmektedir.

Yağışlar nedeniyle sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar ve yerel dolu gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu