Sivas HaberleriYaşam

Denizi Olmayan Sivas’ta Balık Tutuluyor

Denizi olmayan Sivas’ta oltasını alan baraja koştu

Denize kilometrelerce uzaklıkta olan Sivas’ta oltasını alan amatör balıkçılar baraj gölünün kıyısına doluştu.

Denizi Olmayan Sivasta Balik Tutuluyor 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Denizi olmayan Sivas’ta oltasını alan baraja koştu

Denize uzaklığı 200 kilometre olan Sivas’ın İmranlı ilçesinde amatör balıkçılar sahaya indi. Oltasını alan amatör balıkçılar boş vakitlerini değerlendirmek ve streslerini atmak için adeta baraja koştu. Tutkuları için İmranlı ilçesinde bulunan İmranlı barajına giden amatör balıkçılar suya attıkları oltaların başında büyük bir sabırla bekledi. Kimi balıkçılar azda olsa balık avlarken kimileri ise saatlerce beklemelerine rağmen istedikleri sonucu elde edemedi. Olta balıkçılığının yapıldığı kentte amatör balıkçılar balık tutmanın ayrı bir keyif olduğunu söyledi.

Denizi Olmayan Sivasta Balik Tutuluyor 3 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Naim Temur: “Oltanın başında sabırla saatlerce bekliyorlar”

Naim Temur: “Oltanın başında sabırla saatlerce bekliyorlar”

Naim Temur, balık tutmanın sabır işi olduğunu ifade ederek, “Tatlı suda olta balıkçılığı yapıyoruz. Stres atmak için ara sıra tatlı sulara, göletlere ve barajlara gidiyoruz. Alabalık ve sazan gibi balıkları avlıyoruz. Ailecek geldik. Gününe göre değişiyor. Bazen 4-5 tane bugün mesela 8-10 tane yakaladık. Bazen bir günde hiç yakalayamıyoruz. Bazen de 30-40 tane yakalıyoruz. Belli olmuyor. Tabi ki sabır işi. Oltanın başında bazen akşama kadar bekliyoruz” dedi.

Denizi Olmayan Sivasta Balik Tutuluyor 4 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Bahadir Yasin Kılıç: “Denizi olmayan kentte olta balıkçılığı yaygınlaşıyor”

Bahadir Yasin Kılıç: “Denizi olmayan kentte olta balıkçılığı yaygınlaşıyor”

Bahadır Yasin Kılıç, Sivas’ta deniz olmadığın için oltayla balık tuttuklarını söyleyerek, “ 2-3 haftada bir havanın elverişli olduğu vakitlerde gelmeye çalışıyoruz. Hobi olarak yapıyoruz. Kurallarına uygun gerçekleştiriyoruz. Yasak aparatlar kullanmadan olta balıkçılığıyla Sivas’ın göllerinde Tokat ve Yozgat gibi yakın şehirlerin göletlerinde avlanıyoruz. Bugün alabalık tutmak için gelmiştik. Bu balığın yasak bir mevsimi yok. Deniz olmadığın şehrimizde malum bu şekilde gelip olta balıkçılığıyla stres atıyoruz” diye konuştu.

Denizi Olmayan Sivasta Balik Tutuluyor 5 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Volkan Kaplan: “Bizim için güzel bir aktivite oluyor”

Volkan Kaplan: “Bizim için güzel bir aktivite oluyor”

Volkan Kaplan, balık tutmanın kendileri için güzel bir aktivite olduğuna değinerek, “ Bugün balık tutmaya İmranlı Barajına geldik. Burası zaten balıkçılık anlamında aktif bir yer. Hafta sonları genelde 50’ye yakın kişi gelip burada balık tutar. Bugünde biz geldik. Nasibimizi kovalayalım dedik. Akşama kadar 5-6 tane balık aldık. Gelip burada stres atıyoruz. Bizim için güzel bir aktivite oluyor” şeklinde konuştu.

Denizi Olmayan Sivasta Balik Tutuluyor 6 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Denizi Olmayan Sivas’ta Balık Tutuluyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu