Özgeçmiş

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Kimdir?

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu kimdir?

Ulaş Karasu, Kangal, Sivas’ta 1980 yılında dünyaya geldi. İnşaat mühendisi olarak yetişen ve siyasette önemli görevler üstlenen Karasu, 27. ve 28. dönemlerde Sivas milletvekili olarak görev alıyor.

Eğitim hayatına doğduğu topraklarda başlayan Karasu, ilk ve orta öğrenimini Kangal’da tamamladı. Lise eğitimine Gelibolu’da devam eden Karasu, 2003 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden başarıyla mezun oldu.

CHP Sivas Milletvekili Ulas Karasu Kimdir 2 | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu Kimdir?

Siyasi kariyerine Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aktif olarak katılan Ulaş Karasu, 2008-2012 yılları arasında CHP Sivas İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Daha sonra 2012-2018 yılları arasında CHP Sivas İl Başkanlığı görevini üstlenerek partisinin Sivas örgütünün başarılı bir şekilde yönetilmesine katkı sağladı.

24 Haziran 2018 ve 14 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan genel seçimlerde CHP Sivas Milletvekili olarak seçilen Ulaş Karasu, milletin temsilcisi olarak görevine devam etmektedir. Karasu, hem siyasi birikimi hem de inşaat mühendisi olarak sahip olduğu teknik bilgiyle, Sivas’ın ve ülkenin çeşitli sorunlarına çözüm bulma yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Ulaş Karasu, siyasi arenada edindiği deneyim ve çözüm odaklı yaklaşımıyla Türk siyasetinin geleceğine katkıda bulunan önemli bir isim olarak kabul edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu