Sivas Haberleri

CHP 2023 Sivas Milletvekili Adayları Açıklandı

CHP 2023 Sivas Milletvekili Adaylari Aciklandi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
CHP 2023 Sivas Milletvekili Adayları Açıklandı | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Milletvekili seçimleri için Sivas ilindeki milletvekili adaylarını belirledi. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim takvimine göre, siyasi partilerin milletvekili aday listelerini 9 Nisan 2023’e kadar teslim etmesi gerekiyordu. CHP, süreci tamamladı ve Sivas 2023 Milletvekili Aday listesini kamuoyuyla paylaştı.


Sivas ilinde geniş bir kesimi temsil edecek şekilde seçilmiş adaylar arasında çeşitli meslek gruplarından isimler yer alıyor ;


1- Ulaş Karasu
2- Serdar İnce Deva Partisi
3-Servecan Kaya
4-Lüfü Görkem Marşan
5-Bahattin Yavuz


CHP’nin Sivas Milletvekili Adayları olarak seçildi.


Bu seçimlerin sonucu, Türkiye’nin siyasi geleceği için oldukça önemli bir rol oynayacak. CHP’nin Sivas ilinde bu kadar çeşitli bir aday listesi belirlemesi, partinin Sivas halkı tarafından daha çok tercih edilmesini sağlayabilir.


Siyasi partilerin belirlediği milletvekili adayları, seçmenlerin tercihlerini belirlemede önemli bir faktör olurken, Seçmenler, adayların özelliklerini ve vaatlerini dikkate alarak oy kullanacaklar. CHP’nin Sivas ilindeki aday listesi, seçmenlerin ilgisini çekecek nitelikte.


Tüm bu etkenler, CHP’nin Sivas ilindeki milletvekili adaylarının seçimleri kazanma şansını artırabilir. Seçim sonuçlarının, Türkiye’nin siyasi geleceği açısından ne yönde şekilleneceği, 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimlerin sonucuna bağlı olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu