Sivas HaberleriYaşam

Cami Haritasında Şaşırtan İsim Karışıklığı

Sivas’ta Cami haritasında şaşırtan isim karışıklığı

Sivas’ın Selçuklu Mahallesi’nde bulunan tarihi Selçuklu Akşemsettin Cami, Google haritalarında Aykut Kocaman’ın ismiyle karışıklık yarattı. Eski millî futbolcu ve teknik direktör Aykut Kocaman’ın adının camiye eklenmesi, mahalle sakinlerini şaşkına çevirdi.

Cami Haritasinda Sasirtan Isim Karisikligi1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cami Haritasında Şaşırtan İsim Karışıklığı

Görenler şaşırıyor

Cami Dernek Başkanı Mahmut Uçtu, Aykut Kocaman’ı camiye davet ederek, “Aykut Kocaman’ı da severiz. İsmi de böyle yapılara layık. Haritalara Aykut Kocaman Cami yazmışlar. Güzel isim vermişler. İnşallah o da hayırlar yapıyordur. Fakat bu yanlışın düzeltilmesini istiyoruz. Bazen Akşemsettin Cami’yi bulamıyorlar. Aykut Kocaman ağabeyimizi de buraya bekleriz. Kendisini buraya davet ediyoruz. Görenler şaşıyorlar” dedi.

Cami Haritasinda Sasirtan Isim Karisikligi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cami Haritasında Şaşırtan İsim Karışıklığı

Kendi ismiyle zikredilmesini istiyoruz

Selçuklu Mahallesi Muhtarı Mustafa Kemal Işık ise, caminin 1996 yılında hizmete açıldığını ve o günden bu yana aynı isimle anıldığını belirterek, “Fakat haritalarda Aykut Kocaman Cami yazılınca konum olarak Akşemsettin Cami geçmektedir. Aykut Kocaman ülkemizin yetiştirdiği nadir sporculardan birisi. Kendisini severiz. Fakat bizler camimizin kendi ismiyle zikredilmesini, arama yapılınca da Akşemsettin Cami olarak görülmesini istiyoruz. İsmi görünce çok şaşırdık. Kurulduğu günden beri Akşemsettin Cami olarak geçiyor. Sivas’ımızda Fatih Mahallemizde bir Akşemsettin Camimiz daha var. Bu karışıklığın düzeltilmesi iyi olur” şeklinde konuştu.

Cami Haritasinda Sasirtan Isim Karisikligi3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cami Haritasında Şaşırtan İsim Karışıklığı

Sivaslılar, bu ilginç karışıklığın düzeltilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu