Sivas HaberleriSivas Seçim 2024

Belediye Başkan Adayları Ne Zaman Açıklanacak?

Sivas Belediye Başkanı adayları ne zaman açıklanacak?

Seçim takviminin başlamasıyla birlikte, siyasi partilerin yolculuğu 2 Ocak’ta Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından açıklanacak. Ardından, 27 Ocak’taki kura çekimiyle partiler, oy pusulasındaki yerlerini belirleyecekler. İl ve ilçe belediyeleri, 20 Şubat saat 17.00’ye kadar başkan adayları ve meclis üyelikleri için listelerini teslim edecekler.

31 Mart’a kadar devam edecek seçim sürecinde, adaylar 21 Mart’ta başlayacak olan seçim propagandası ve yasakları çerçevesinde projelerini vatandaşlara duyuracaklar. Unutulmamalıdır ki, seçim propagandası 30 Mart saat 18.00’de sona erecek ve ardından 31 Mart saat 23.59’a kadar seçim yasakları devam edecek.

Belediye Baskan Adaylari Ne Zaman Aciklanacak 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
AK Parti Sivas Belediye Başkan adayları kimler?

AK Parti Sivas Belediye Başkan adayları kimler?

AK Parti’de Sivas Belediye Başkan aday adayları arasında Hilmi Bilgin (Mevcut Belediye Başkanı), Turan Topgül, Abdurrahim Ceyhan gibi isimler yer alıyor. Parti içindeki seçim süreci, İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci, Hakan Akkaş ve Yusuf Tanrıverdi gibi birçok ismin adaylık görüşmeleri yaptığı bilgisi paylaşıldı.

Belediye Baskan Adaylari Ne Zaman Aciklanacak 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
CHP, Sivas Belediye Başkanlığı için aday arayışında!

CHP, Sivas Belediye Başkanlığı için aday arayışında!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Sivas Belediye Başkanlığı için şehrin kabul edebileceği bir aday belirleme çabasında. Şu anda ön planda olan isim ise Serdar İnce.

Belediye Baskan Adaylari Ne Zaman Aciklanacak 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İYİ Parti’de Melih Uçmaz ön planda

İYİ Parti’de Melih Uçmaz ön planda

Meral Akşener yönetimindeki İYİ Parti’de Sivas Belediye Başkanlığı adaylığı için Melih Uçmaz öne çıkan isimler arasında. Uçmaz, siyasette üçüncü yol açma kararılığını gösteren İYİ Parti’ye Sivas Belediye Başkanı adayı olabilmek için başvurusunu yaptı. Melih Uçmaz aday adaylığı başvurusu sırasında, “Hür ve müstakil İYİ Parti, tüm karalamalara rağmen Türkiye’de üçüncü yolu açacak ve Türk Milletini aydınlığa çıkaracaktır. Güneş yerinde her şey yolunda!” ifadelerini kullandı. 

Belediye Baskan Adaylari Ne Zaman Aciklanacak 7 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
BBP’de dikkat çeken isim…

BBP’de dikkat çeken isim…

Büyük Birlik Partisi’nde Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti için birçok isim konuşulurken, “Davanın içinden” bir ismin aday olarak gösterileceği belirtiliyor. Cengiz Görgen, bu bağlamda dikkat çeken isimlerden biri. Cengiz Görgen, Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Teşkilatında Partililer tarafından en güçlü Belediye Başkanı adayı olarak kabul görüyor.

Belediye Baskan Adaylari Ne Zaman Aciklanacak 5 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
MHP’nin kararı bekleniyor

MHP’nin kararı bekleniyor

Milliyet Hareket Partisi’nin, ittifak stratejisi ve aday belirleme konusundaki durumu henüz netleşmedi. Parti, hareket planını kamuoyuyla paylaşana kadar beklemeye devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu