Özgeçmiş

Cengiz Görgen Kimdir?

İş insanı Cengiz Görgen kimdir?

1976 doğumlu iş insanı Cengiz Görgen, hem ticaret hem de siyaset hayatıyla dikkat çekiyor. Eğitim hayatına Sivas’ta başlayan Görgen, ilköğretim, lise ve üniversite eğitimini memleketi Sivas’ta tamamladı. 1961 yılında ticari faaliyetlere atılan Sağlam Çelik aile firmasında çelik yapı ve inşaat işleriyle uğraşan Görgen, şu anda 70-80 kişilik bir ekiple çalışmaktadır.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda çeşitli kurullarda aktif görevler üstlenen Cengiz Görgen, aynı zamanda Demirdağ OSB’nin mütevelli heyetinde de Sivas’a hizmet etmektedir. 2000 yılından beri siyasetle ilgilenen Görgen, geçmişte BBP İl Başkanlığı’nda önemli görevlerde yer aldı.

Sivas Belediyesi’nin çeşitli projelerinde, ihaleleri başarıyla tamamlamış olan Görgen, belediyenin her birimiyle iç içe çalışma fırsatı buldu ve Sivas’ın sorunlarını yakından tanımaktadır.

Cengiz Görgen, Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Teşkilatında Partililer tarafından en güçlü Belediye Başkanı adayı olarak kabul görüyor. Görgen, evli ve iki çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu