Sosyal Yardımlar

Bakanlık Duyurdu: Banka Hesabınızı Kontrol Edin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu: Banka hesabınızı kontrol edin

Yaşlı ve engelli aylıklarının ardından, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kasım ayının ortalarına yaklaşırken ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sosyal yardım ödemelerini sürdürüyor.

Bakanlik Duyurdu Banka Hesabinizi Kontrol Edin 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu: Banka hesabınızı kontrol edin

Sosyal ve ekonomik destek ödemesi: 3571 TL hesaplara yatırıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kasım ayının ortasında, ihtiyaç sahibi ailelerde bulunan çocuklara yönelik sosyal ve ekonomik destek ödemelerini gerçekleştirdi. Bu kapsamda, ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak, eğitim giderlerini sağlamak ve aile bütünlüğünü korumak amacıyla ortalama 3571 TL’lik ödeme yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “SED ile aileleri yalnız bırakmıyoruz. Çocuklarımızın temel gereksinimlerini ve eğitim giderlerini karşılıyoruz. Bu doğrultuda, Kasım 2023 ödemesi olarak toplam 582 milyon TL, SED hizmetinden yararlanan çocukların ailelerinin hesaplarına yatırıldı” dedi.

Bakanlik Duyurdu Banka Hesabinizi Kontrol Edin 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu: Banka hesabınızı kontrol edin

Aile Bakanlığı’ndan evde bakım maaşı: 5097 TL

Bu hafta itibariyle ülke genelindeki hak sahiplerinin hesaplarına aktarılan evde bakım maaşı, 5097 TL tutarında gerçekleştirildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kasım ayının ortasına kadar yaşlı ve engelli aylıkları, aile destek paketi ödemeleri, evde bakım maaşı, sosyal ve ekonomik destek ödemelerini hak sahiplerine ulaştırdı. Önümüzdeki günlerde farklı sosyal yardım ödemeleri ile ilgili duyurular, bakanlığın resmi internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden vatandaşlara iletilmeye devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu