Sosyal Yardımlar

15.000 TL’lik Dev Sosyal Yardım Yolda

15.000 TL’lik dev sosyal yardım yolda: Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan Aile Destek Paketi kapsamında, 18 yaş üstü Türk vatandaşlarına 15.000 TL sosyal yardım ödemesi onaylandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan detaylara göre, bu yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar, e-devlet üzerinden başvuru yapabilecekler.

15.000 TL'lik Dev Sosyal Yardım Yolda
15.000 TL'lik Dev Sosyal Yardım Yolda | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Başvuru şartları belli oldu

Hane içinde kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 1/3’ünden az olması şartını sağlayan aileler, geliri olsun veya olmasın başvuru yapma hakkına sahip olacaklar. Bu kriteri karşılayan aileler, 850 ile 1250 TL arasında değişen yardım miktarından faydalanabilecekler.

Yardım miktarı çocuk sayısına bağlı olarak belirlenecek

Aile Destek programı kapsamında verilen yardım miktarı, aile içindeki kişi sayısına, gelir durumuna ve çocuk sayısına bağlı olarak belirleniyor. Ayrıca, çocuklu ailelere çocuk destek bileşiği adı altında ek ödemeler de yapılıyor.

15.000 TL'lik Dev Sosyal Yardım Yolda
15.000 TL'lik Dev Sosyal Yardım Yolda | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Başvurular 15 Kasım’da başlıyor

Kasım ayında başlayacak olan aile yardımı ödemeleri, 15 Kasım tarihinde başlayacak ve 30 Kasım’a kadar tamamlanacak. Bu süre zarfında başvurularını tamamlayan uygun ailelere sosyal yardım ödemeleri yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu