Sivas HaberleriYaşam

115 Bin Gönüllü Aktif Görev Aldı

Sivas’ta deprem felaketine karşı sivil toplumdan güçlü destek: 115 bin gönüllü aktif görev aldı

Cumhuriyetin 100. Yılında düzenlenen Sivil Toplum Buluşmaları Sivas Çalıştayı’nda konuşan Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı Fahrettin Kaya, depremde 115 bin sivil toplum gönüllüsünün etkili bir şekilde görev aldığını belirtti. Sivas Vali Yardımcısı İhsan Maskar ve birçok sivil toplum kuruluşunun temsilcilerinin katıldığı etkinlikte, Kaya, sivil toplumun deprem sonrası yaraların hızla sarılmasında kritik bir rol oynadığını vurguladı.

115 Bin Gonullu Aktif Gorev Aldi1 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
115 Bin Gönüllü Aktif Görev Aldı

Başkanlarına, üyelerine teşekkür ediyoruz

Sivas’ta 634 derneğin 34 bin vatandaşa hizmet verdiğini ifade eden Kaya, sivil toplumun geçmişten günümüze evrim geçirerek, deprem gibi acil durumlarda önemli bir dayanışma ağı oluşturduğunu söyledi. Kaya, “Sivas’ımızda 634 tane dernek var, 34 bin Sivaslı vatandaşımız bu derneklere üye. Asrın felaketi depremde bir şey gördük. 115 bin gönüllü depremde aktif olarak görev aldı. Devlet oradaydı, kamu-STK işbirliğinin çok güzel örneklerini gördük. Sivil toplum, vatandaşlarımızın yanında olmuş, devletimizin yanında olmuş. Sivil Toplum Kuruluşu başkanlarına, üyelerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

115 Bin Gonullu Aktif Gorev Aldi2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
115 Bin Gönüllü Aktif Görev Aldı

Detaylı bilgiler paylaşıldı

Türkiye genelinde dernek sayısının 102 bine, üye sayısının ise 8 milyona yaklaştığını belirten Kaya, sivil toplumun demokrasi, toplumsal ilerleme ve katılımcılık konularında önemli katkılar sunduğunu dile getirdi. Çalıştayda, uzmanlar tarafından sivil toplumun gelecek vizyonu, denetim süreçleri, proje destek sistemi ve yardım toplama kanunu gibi konularda detaylı bilgiler paylaşıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu