Eğitim

Yusuf Tekin, Sivas’ta Eğitimi Değerlendirdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sivas’ta eğitimi değerlendirdi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sivas İl Eğitim Değerlendirme Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, eğitim öğretim sürecinde bazı belediyelerin kendilerine zorluk çıkardığını belirtti. Bakan Tekin, özellikle Eskişehir ve İzmir belediyelerini örnek gösterdi.

Yusuf Tekin Sivasta Egitimi Dgerlendirdi 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sivas’ta eğitimde yüzde 50’lik artış

Sivas’ta eğitimde yüzde 50’lik artış

Sivas Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Tekin, 21 yılda Sivas’ta derslik sayısının yüzde 50 artarak OECD ortalamasının üzerine çıktığını vurguladı. Bu başarıyı, Sivas’ın geniş coğrafyasından kaynaklanan lokal ihtiyaçlara uygun tedbirler almakla ilişkilendirdi. Sivas, öğrenci ve öğretmen sayıları bakımından OECD ortalamasının üzerinde bir performans sergiliyor.

Yusuf Tekin Sivasta Egitimi Dgerlendirdi 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

Bakan Tekin, aynı zamanda bir veli olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, 21 yıl öncesine kıyasla eğitimde önemli gelişmeler kaydedildiğini ifade etti. Öğretmen, öğrenci ve velilerden Cumhuriyet’in 100. yılına mektuplar şeklinde gelen taleplerin, bugünün eğitim kalitesiyle kıyaslanamayacak kadar ilerlediğini belirtti.

Yusuf Tekin Sivasta Egitimi Dgerlendirdi 4 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
İzmir ve Eskişehir Belediyeleri zorluk çıkartıyor

İzmir ve Eskişehir Belediyeleri zorluk çıkartıyor

Bakan Tekin, eğitim öğretim sürecinde birçok belediyeden destek gördüklerini ancak bazılarının kendilerine zorluk çıkardığını dile getirdi. Okul yapma amacıyla ayrılan bütçelerin belediyeler tarafından talep edilen yüksek rakamlarla karşılandığını belirterek, özellikle Eskişehir ve İzmir’de yaşadıkları sorunlara vurgu yaptı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu