Sivas HaberleriYaşam

Yurt Genelinde Sıcaklıklar Artacak

Hava tahmin uzmanı: Yurt genelinde sıcaklıklar artacak, fırtına ve yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, Türkiye genelinde yaşanan soğuk ve yağışlı havanın geride kaldığını, önümüzdeki günlerde ise sıcaklıkların hızla yükselerek mevsim normallerine ulaşacağını açıkladı.

Batı bölgesinde kuvvetli yağışlar bekleniyor

Çelik, salı gününden itibaren Kıyı Ege’den başlayarak yeni bir ılık ve yağışlı sistemin etkisi altına girileceğini belirtti. Özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu’nun batısında yağışların beklendiğini ifade eden Çelik, buna ek olarak batı bölgelerde zaman zaman kuvvetli yağışlar olabileceğini kaydetti.

Yurt Genelinde Sicakliklar Artacak1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yurt Genelinde Sıcaklıklar Artacak

Çarşamba günü için Marmara, Ege ve Batı Karadeniz’de 80 kilometreye varan hızlarda güneybatı yönlerden fırtına beklendiğini söyleyen Çelik, “Sıcaklıklar ise batıdan başlayarak çarşamba günü itibarıyla hızla artacak. Batı ve iç bölgelerde sıcaklar mevsim normallerine yaklaşacak, hatta birkaç derece üzerine çıkacak” dedi.

Sıcaklıkların 18-20 derecelere kadar yükseleceğini belirtti

Hava tahmin uzmanı, deprem bölgelerinde ise önümüzdeki hafta boyunca yağış beklenmediğini, sıcaklıkların 18-20 derecelere kadar yükseleceğini belirtti. Ayrıca, bazı bölgelerde deniz taşması riski bulunduğunu ve özellikle Güney Ege ve Batı Karadeniz, Batı Akdeniz kıyılarında dikkatli olunması gerektiğini vurguladı.

Yurt Genelinde Sicakliklar Artacak2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yurt Genelinde Sıcaklıklar Artacak

İstanbul’da üç gün boyunca yağış bekleniyor

İstanbul’da üç gün boyunca yağış beklediklerini, özellikle çarşamba günü gerçekleşebilecek yağışların kuvvetli olabileceğini ifade eden Çelik, Ankara ve İstanbul’da sıcaklıkların 15 dereceye kadar çıkacağını söyledi.

Son olarak, tatil bölgelerinde Batı Akdeniz dahil olmak üzere kuvvetli yağışlar beklendiğini belirten Çelik, “Batı ve güney kıyılarımızda önümüzdeki 3-4 gün boyunca yer yer kuvvetli olmak üzere yağış bekliyoruz. Güney kıyılarımızda meteorolojik durum biraz daha yağışlı ve rüzgarlı geçecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu