Sivas Haberleri

Yetim ve Öksüz Çocuklar İftarda Buluştu

Yetim ve Oksuz Cocuklar Iftarda Bulustu | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yetim ve Öksüz Çocuklar İftarda Buluştu | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sivas Divriği Kaymakamı Yakup Papaker, ilçede faaliyet gösteren bir restoranda düzenlenen programda yetim, öksüz çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi. İftar programında masaları tek tek dolaşan Papaker, çocuklar ve aileleri ile yakından ilgilendi.

Kaymakam Papaker, “Kendisi de yetim olarak büyüyen Peygamber Efendimiz, hiç kuşkusuz yetimler için en büyük şereftir. O’nun yetimliği, tüm yetimlerin yüreklerini ısıtacak bir teselli konumundadır. Bizlere emanet edilen ve paylaşma duygularının onlarla birlikte daha da anlam bulduğu yetim kardeşlerimizi bugün olduğu gibi her zaman soframızda ağırlamaya devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki; biz bir yetime sahip çıkarsak onun adı artık yetim olmayacaktır” dedi.

Yetim ve öksüz çocukları sadece bir gün değil her zaman hatırladıklarını vurgulayan Papaker, “Devlet olarak, millet olarak ‘Biriz, beraberiz’ diyebilmek için bu iftarı tertip ettik. Biz devlet olarak her zaman yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen iftar programına; Cumhuriyet Savcısı Sayın Ayşenur Çoşkuner, İlçe Emniyet Müdürü Murat Buğatekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Melih Veysel Sayar da katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu