Sivas Haberleri

Yeteneği ile Ev Ekonomisine Katkı Sağlıyor

Sivas’ta ev hanımı keşfettiği yeteneği ile ev ekonomisine katkı sağlıyor

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki ev hanımı Sonay Ünal bir problemi aşmak nedeniyle resim çizmeye başladı. Sivas’ta 10 yıl önce resim çizmeye başlayan ev hanımı Sonay Ünal, çizdiği resimlerle ressamlara taş çıkartırken, ev ekonomisine de katkı sağlıyor.

Yetenegi ile Ev Ekonomisine Katki Sagliyor 2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Sipariş resimlerle ev ekonomisine katkı sağlıyor

Sipariş resimlerle ev ekonomisine katkı sağlıyor

Resimlerini amatör şekilde çizmeye başlayan Ünal, daha sonra yeteneğini keşfetti. Ünal, keşfettiği yeteneğini daha da ileri taşımak için halk eğitim merkezine giderek resim çizme kursu aldı. Şimdilerde çizdiği resimlerle adeta ressamlara taş çıkartan Ünal, sipariş üzerine yaptığı resimlerle ev ekonomisine katkı sağlıyor.

Yetenegi ile Ev Ekonomisine Katki Sagliyor 3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“35×50 boyutundaki bir tablo 5 bin TL’den başlıyor”

“35×50 boyutundaki bir tablo 5 bin TL’den başlıyor”

Resim yeteneğini kendi kendime keşfettiğini belirten Sonay Ünal, “Yeteneğimi eşimin de desteği ile geliştirmek istedim. Kurslara gittim. Zor bir dönem geçirdim. Daha sonra resim çizmeye başladım. Daha sonra zamanla kendimi geliştirdim, kurs aldım. Şimdi de evimde çalışıyorum. Resimlerin fiyatları 5 bin TL’den başlıyor, ebatına göre değişiyor. 35×50 boyutundaki bir tablo 5 bin TL’den başlıyor. İnsanlar en çok portre çizmemi istiyorlar. Resimleri yapıyorum, satıyorum. Aynı zamanda ev ekonomisine destek oluyorum. Eşim bu konuda bana çok destek verdi, onun sayesinde buralara geldim” dedi.

(İHA)

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu