EkonomiSivas Haberleri

Yeşil Enerji ile Sürdürülebilir Geleceğe Adım

Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi: Yeşil enerji ile sürdürülebilir geleceğe adım attı

6 Şubat depremlerinin ardından bölgenin yeniden inşası için çalışmalarını sürdüren Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi, tuğla üretimi yapan 12 işletmesiyle birlikte CK Enerji Çamlıbel Elektrik aracılığıyla tükettiği elektriğin tamamını yenilenebilir kaynaklardan karşılamak amacıyla Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) aldı. Kooperatif, 1 yıl boyunca toplam 12,9 milyon kWh elektriğini temiz enerji kaynaklarından sağlamayı taahhüt ediyor.

Yesil Enerji ile Surdurulebilir Gelecege Adim1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yeşil Enerji ile Sürdürülebilir Geleceğe Adım | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyor

Erbaa Toprak Sanayi Kooperatifi, deprem bölgesindeki konut inşaatlarına sağladığı tuğlaların üretim sürecinde çevreci uygulamaları teşvik etmeyi ve enerji tüketimini sürdürülebilir hale getirmeyi amaçlıyor. CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü Muharrem Bülbül, kooperatif üyelerinin bu adımıyla sürdürülebilir bir gelecek için önemli bir katkı sağladıklarını belirtti.

“Yeşil dönüşüm açısından büyük bir adım”

Erbaa Toprak Sanayi Kooperatif Başkanı Ayhan Ata Ortaş, üyelerinin çevre dostu uygulamalara önem verdiklerini ve elektrik tüketimlerini tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamalarının sürdürülebilir kalkınma ve yeşil dönüşüm açısından büyük bir adım olduğunu vurguladı. Kooperatifin 12 işletmesi, yılda 13 milyon kWh elektrik tüketerek çevre dostu bir üretim sürecine katkıda bulunuyor.

Yesil Enerji ile Surdurulebilir Gelecege Adim2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yeşil Enerji ile Sürdürülebilir Geleceğe Adım | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Çevre dostu üretim

Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC), elektriğin yenilenebilir kaynaklardan üretildiğini belgeleyen bir sertifikasyon sistemidir. Bu adım, kooperatif üyelerine çeşitli avantajlar sağlarken, aynı zamanda çevre dostu üretim ve yeşil enerji kullanımını teşvik ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu