EğitimSivas Haberleri

“Yerli Malı” Sevgisi Okullarda Filizleniyor

“Yerli Malı” sevgisi okullarda filizleniyor: Eğlenceli yerli malı haftası

12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Yerli Malı Haftası, Mahir Sevim Özduman İlkokulu’nda renkli etkinliklerle dolu bir günle minik öğrencilere yerli ürün bilinci aşıladı. Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları, öğrencilere yerli malının önemini vurgulamak ve yerli üretim bilincini geliştirmek amacıyla özel bir etkinlik düzenledi.

Yerli Mali Sevgisi Okullarda Filizleniyor1 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Yerli Malı” Sevgisi Okullarda Filizleniyor

Ülke ekonomisine sağladığı katkılar anlatıldı

Okulun düzenlediği etkinlikte öğrenciler, evlerinden getirdikleri yerli ürünlerle buluştular. Kurabiyeden pastaya, meyveden kuruyemişe kadar birçok lezzetin yer aldığı etkinlikte öğrencilere, yerli malı kullanmanın ülke ekonomisine sağladığı katkılar anlatıldı. Etkinlik kapsamında öğrencilere yöneltilen sorularla yerli malı haftasının önemi vurgulanırken, öğrenciler duygu ve düşüncelerini paylaşarak yerli ürünlerin tüketilmesinin ekonomiye olan olumlu etkilerine dikkat çektiler.

Yerli Mali Sevgisi Okullarda Filizleniyor2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Yerli Malı” Sevgisi Okullarda Filizleniyor

Gelecek, bizim geleceğimiz olacaktır

Mahir Sevim Özduman İlkokulu Müdürü Şamil Turgut, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Yerli malı kullanma alışkanlığını çocuklarımıza kazandırdığımız sürece gelecek, bizim geleceğimiz olacaktır. Bu etkinlikle çocuklarımıza yerli ürünlerin değerini anlatarak, milli ekonomiye sağladıkları katkıları öğretmeye çalıştık.” şeklinde konuştu.

Yerli Mali Sevgisi Okullarda Filizleniyor3 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
“Yerli Malı” Sevgisi Okullarda Filizleniyor

Bilinçli tüketici olmak

Yerli Malı Haftası etkinlikleri, öğrencilere sadece yerli ürün bilinci aşılamakla kalmayıp, aynı zamanda onları yerli malı kullanma alışkanlığı edinmeye teşvik ederek, geleceğin daha bilinçli tüketicileri olmalarına katkıda bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu