Sivas HaberleriSivas Seçim 2024

Yerel Seçim Öncesi AK Parti’de Kongre İle Hazırlık

AK Parti, Yerel Seçim Öncesi Kongre Hazırlıklarına Başlıyor

Ak Parti Sivas İl Başkanı Yusuf Tanrıverdi, Büyük Kongre öncesi düzenlediği basın toplantısında partisinin 22 yıllık başarılı siyasi yolculuğunu ve değişime olan bağlılığını vurguladı. Tanrıverdi, partisinin Türkiye’ye eğitimden sağlığa, enerjiden ulaşıma kadar birçok alanda sayısız hizmet sunduğunu belirtti.

Tanrıverdi, konuşmasında partisinin millete olan bağlılığını vurgulayarak, “Ak Parti yenilendikçe güçlenen bir dava hareketi olmuştur” dedi. 22 yıllık siyasi tarihlerinde 17 seçim ve referandumla milletin huzuruna çıktıklarını hatırlatan Tanrıverdi, partisinin milletin güvenini her zaman karşılıksız bırakmadığını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanlık yarışına da değinen Başkan Tanrıverdi, rakiplerini eleştirerek, “Değişimi dilinden düşürmeyenlerin koltuklarına nasıl sıkı sıkıya sarıldıklarına, karanlıkta ıslık çalarcasına sorumluluk almadan nasıl birbirlerini suçladıklarına hep birlikte şahitlik ediyoruz” dedi.

Başkan Tanrıverdi, son dönemdeki siyasi partilerin kongrelerinde yaşanan kaos ve kargaşayı endişeyle takip ettiklerini belirterek, bu tür olayların demokrasiye zarar verdiğini vurguladı.

Son olarak, Ak Parti’nin millete hizmet etmeye devam edeceğini vurgulayan Tanrıverdi, “Kuşkusuz eser ve hizmet politikamızı bir üst lige çıkarmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yerel seçimlere güçlü bir kadroyla hazırlanacağız. Cumhuriyetin Yüz Akı Türkiye’nin Ortak Aklı Ak Parti’mizin, geleceğe emin adımlarla yürümesini sağlayacağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu