Sivas Haberleri

Yazıcıoğlu, Sevenleri Tarafından Kabri Başında Anıldı

Kabri Basinda Anildi | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Yazıcıoğlu, Sevenleri Tarafından Kabri Başında Anıldı | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri

Bugün, Büyük Birlik Partisi’nin kurucusu ve ilk Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu‘nun vefatının 14. yıldönümü. Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde gerçekleşen bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Yazıcıoğlu, sevenleri tarafından kabri başında anıldı. Anma töreninde, Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve Yazıcıoğlu’nun kabrinin üzerine kırmızı beyaz güller konuldu.

Muhsin Yazıcıoğlu, Türk siyasi hayatına damga vurmuş bir isimdir. Siyasi kariyeri boyunca sıklıkla halkın içinde yer almış ve halkın sorunlarını dinlemiş, çözüm üretmek için çalışmıştır. Büyük Birlik Partisi’nin kuruluşunda öncülük etmiş ve partinin ilk Genel Başkanı olarak seçilmiştir.

Yazıcıoğlu’nun ani ölümü, Türk siyasi hayatında büyük bir kayıp olarak görülmüştür. Ölümünün ardından birçok anma töreni düzenlenmiş ve hala sevenleri tarafından unutulmamıştır. Bu yıl da, Yazıcıoğlu’nun sevenleri tarafından kabri başında gerçekleştirilen anma töreni, onun Türk siyasi tarihindeki önemli yerini bir kez daha hatırlatmıştır.

Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu da, kardeşinin kabri başında sevenleriyle birlikte dualar etti. Anma töreni sadece Muhsin Yazıcıoğlu‘nun ailesi ve sevenlerini bir araya getirmekle kalmamış, aynı zamanda onun Türk siyasi hayatındaki etkisini ve önemini de bir kez daha vurgulamıştır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu