Sivas Haberleri

Vali Şimşek’ten Ramazan Bayramı Mesajı

Vali Yılmaz Şimşek’ten Ramazan bayramı mesajı: “Bayramlar, bağları güçlendiren en güzel günlerdir”

10 Nisan 2024 Çarşamba günü İslam alemi için Ramazan bayramının ilk günü olacak. Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Ramazan bayramı dolayısıyla Sivaslı vatandaşlara bir mesaj yayımladı. Vali Şimşek mesajında;

“Sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzelliği içerisinde barındıran mübarek Ramazan ayını uğurlarken, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Vali Şimşek'ten Ramazan Bayramı Mesajı
“Kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz”

“Kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz”

Bilindiği gibi millî ve manevi bütünleşmenin en üst düzeyde yaşandığı, bayramlar; umudumuzu ve mutluluğumuzu artıran, aramızdaki dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendiren en güzel günlerdir.

Bayramlar; insanların birbirleriyle olan dargınlıklarının giderildiği, aile bağlarının kuvvetlendiği müstesna günlerdendir. Dayanışma gibi yüce bir duygunun tezahür ettiği bu kutsal günlerde, bizleri bir arada tutan değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek, kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz.

“Muhtacın yanında olmak, yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlılara ziyarette bulunmalıyız”

Bu bağlamda; sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bayramlarda bugün hepimize düşen görev ise, bu kutsal günlerin ruhuna uygun şekilde; muhtacın yanında olmak, yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlılara ziyarette bulunmak, gönüller almak ve bayram sevincimize onları ortak etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramımızın ilimize, ülkemize sağlık, mutluluk ve güzellikler getirmesini diliyor, nice bayramlara daha erişmemiz temennisiyle; tüm Sivaslı hemşehrilerimin bayramını kutluyor; selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

İyi Bayramlar…” ifadelerini kullandı.

Gündem Sivas Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayabilirsiniz.
Sivas’a dair daha fazla habere ulaşmak için tıklayınız.

Telegram kanalımıza abone olun; Anında haber alın
https://t.me/+yUyCdqaiwuw0ZDc8

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu