Sivas HaberleriSivas Seçim 2024

Vali Şimşek’ten Muhtarlar Günü Mesajı

Vali Şimşek’ten Muhtarlar Günü mesajı

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek bugün (19 Ekim) Muhtarlar Günü’ne özel bir mesaj yayımladı. Vali Şimşek’in açıklaması:

Yerel demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biri ve ilk basamağı olan muhtarlık müessesesi, hem devletimizi hem de milletimizi temsil etme gibi önemli bir görevi üstlenen ve 1829 yılından bugüne faaliyet gösteren toplumsal hayatımızın en eski yapı taşlarından biridir.

Devletimizin muhtarlarımıza verdiği değerin bir ifadesi olarak, muhtarlarımızın ihtiyaçları ve karşılaştıkları sorunlar konusunda toplumsal farkındalık oluşturmak ve çözüm yolları bulmak amacıyla, 19 Ekim gününü “Muhtarlar Günü” olarak belirlemiştir.

Devlet millet kaynaşmasının en önemli unsuru olarak görev yapan muhtarlarımız, bulunduğu mahalle ve köyde yaşayan vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracılık rolü üstlenirken, aynı zamanda da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel unsurlarından birisi olan yönetime katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi de yerine getirmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle görevlerini büyük fedakârlıkla ve özveri ile yürüten tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu