EkonomiSivas Haberleri

Uzaktan Yangın Söndürebilen Tünel Hizmette

Türkiye’de bir ilk: Uzaktan yangın söndürebilen tünel hizmette

Sivas-Malatya Karayolu üzerindeki Yağdonduran mevkiinde, sürücülerin kış aylarında karşılaştığı zorlu şartlara çözüm olacak Yağdonduran Tüneli, açılışını gerçekleştirdi. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, tünelin vatandaşlara zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacağını belirtti.

Tünel 3 bin 200 metre uzunluğunda

2016 yılında yapımına başlanan ve Türkiye’nin ilk uzaktan kontrollü yangın söndürme sistemiyle donatılan Yağdonduran Tüneli, toplamda 3 bin 200 metre uzunluğunda ve çift şeritli olarak hizmete girdi. Tüneldeki son teknoloji ekipmanlar sayesinde, uzaktan kontrol edilebilen yangın söndürme sistemleri ve güvenlik kameraları bulunuyor.

Uzaktan Yangin Sondurebilen Tunel Hizmette2 jpg | Gündem Sivas™ | Sivas Haberleri
Uzaktan Yangın Söndürebilen Tünel Hizmette

Geçit artık kolayca aşılabilecek

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yağdonduran Tüneli uzun bir bekleyişin ardından hizmete girdi. Özellikle kış şartlarında sürücüler için zorlu olan bu geçit artık kolayca aşılabilecek. Vatandaşlarımız daha güvenli, daha konforlu ve daha hızlı bir şekilde seyahat edebilecekler” dedi.

Seyahat süresi 10 dakika azaldı

Tünelin kullanımıyla birlikte yakıt ve zaman tasarrufu sağlanacağını vurgulayan Vali Şimşek, “Yol tünelle birlikte yaklaşık 2 kilometre kısalmış durumda, seyahat süresi de yaklaşık 10 dakika daha azaldı. Tüneli kullanacak tüm vatandaşlarımıza kazasız ve güvenli yolculuklar diliyorum. Bu önemli yatırımı ilimize kazandıran başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu